Ismét győzött a női válogatott

2013. 01. 27.

A spanyolok után a görögöket is verte a női vízilabdacsapat a Világligában.

A magyar női vízilabda-válogatott - a spanyolok felett szerdán aratott 12-9-es idegenbeli siker után - a görögök legjobbjait is legyőzte a Világliga csoportselejtezőinek második fordulójában, szombaton Egerben.

A 2012-es Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai negyedik magyar válogatott és az időközben felerészben szintén kicserélődött világbajnoki címvédő görög nemzeti együttes egri összecsapását a hazaiak kezdték jobban, s Antal Dóra, majd Keszthelyi Rita találataival 2-0-ra elhúztak.
A vendégek azonban még az első negyedben kiegyenlítettek, sőt fordítottak is (2-3).

A második játékrészben Merész András szövetségi kapitány kiválasztottjai villámgyorsan ledolgozták a hátrányukat Tóth Ildikó centergóljával (3-3), Keszthelyi eredményes büntetőjével pedig az előny is visszakerült a házigazdákhoz, s az ő a jobb felső sarokba pattintott előnygóljával nőtt tovább a különbség (5-3). A görögök szépítettek (5-4), s akár 5-5 is lehetett volna, ha nem hárít ragyogó mozdulattal ötméterest Kasó Orsolya.
Csakhogy a magyar ötméteres is kimaradt - Antal célzott pontatlanul -, így a rivális a nagyszünet előtt megint utolérte a vendéglátókat (5-5). A pihenő előtt aztán Miskolczi Kitti büntetője 6-5-ös magyar vezetést ért.

A harmadik negyedben gyorsan 6-6-ra módosult az állás, sőt miközben a magyar helyzetek kimaradtak, a görögök a vezetést is megszerezték. Ám nem sokáig tartott a görög öröm: az addigi leglátványosabb akció végén Takács Orsolya vette be az ellenfél kapuját, mi több: a roppant erőszakos balkezes center, Bujka Barbara is eredményes tudott lenni (8-7).

Az utolsó játékrészt érdemben Bujka vezette be, aki - kölcsönösen eltékozolt lehetőségek után - pazar mozdulattal továbbította a labdát a hálóba, majd Keszthelyi negyedik góljával 10-7-re ellépett a hazai együttes. Innen pedig már nem volt visszaút a görögök számára, nyert végül 10-8-ra, s így százszázalékos a csoportselejtező félidejében a magyar válogatott.

„A játék felgyorsítása volt a kulcs, folyamatosan mozgattuk őket, el is fáradtak az általunk diktált tempóban” - összegzett Merész András.

A sorozat folytatásaként a magyar együttes a spanyolokat fogadja február 8-án Budapesten.
A trióból a legjobb kettő jut tovább az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet Pekingben rendeznek meg június 3. és 9. között a selejtezők legeredményesebb nyolc válogatottjának részvételével.

Merész András: – A spanyolok elleni játékkal elégedettebb voltam, mint a mostanival. Ezúttal akadtak olyan periódusok, amikor nem értettük meg, hogy nem lehet állóháborút játszani a görögökkel, mert abban nagyon jók. Viszont ezen időszakok után mindig magára talált a csapat, és azt játszotta, amit kell.
Georgiosz Morfeszisz: – Ez volt az olimpia óta az első mérkőzése az új válogatottunknak. Mindössze két napot tudtunk együtt készülni, ehhez képest egész jó volt a meccs. A magyarok nagy nyomás alá helyeztek minket, amire jól reagáltunk. Sok lehetőség van ebben az új csapatban, elégedett vagyok.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA EURÓPAI SELEJTEZŐ, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 10–8 (2–3, 4–2, 2–2, 2–1), Eger, 1200 néző. V: Riccitelli (olasz), Reemnet (francia)
MAGYARORSZÁG: Kasó – Illés A., Antal 1, TÓTH I 1., BUJKA B. 2, Szücs G., Miskolczi 1. Cs: Gangl (kapus), Takács O. 1, Somhegyi, Czigány D., KESZTHELYI 4, Kövér-Kiss
GÖRÖGORSZÁG: Kuvdu – AVRAMIDU 2, CUKALA 3, V. Diamantopulu, Aszimaki 1, Manoliudaki 1, I. Beneku. Cs: Biszmpa, E. Plevritu 1, Zantu, M. Plevritu, A. Beneku
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 10/3 Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 2/1
Kipontozódott: E. Plevritu (20. p.), Illés A. (23. p.)