Ismét kikapott a férfi és női válogatott

2013. 07. 07.

A magyar férfi röplabda-válogatott 3-1-re kikapott a spanyoloktól az Euroliga-sorozat negyedik, csehországi állomásán.

A magyar együttes a pénteki első fordulóban a házigazdák válogatottjától kapott ki szintén négy játszmában.

Demeter György:
- Az elején a támadásaink nagyon szervezetlenek voltak, így megkönnyítettük a spanyolok dolgát. Később, annak ellenére, hogy javultunk, az ellenfelünk nagyon taktikus és fegyelmezett játékot mutatott, és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Munoz Benitez:
- Ez már a negyedik tornánk az Európa Ligában, így most szerettem volna több játékosnak is lehetőséget adni. Örülök, hogy végül sikerült győznünk a magyar csapat ellen..

A magyarok az első három tornán, Kecskeméten, Barcelonában, illetve a podgoricai állomáson mindhárom mérkőzésükön kikaptak. Összesen három csoport van, mindegyikből az első helyezett, valamint a másodikak közül a legjobb jut be a négyes döntőbe.

Magyarország-Spanyolország 1-3 (-17, -20, 16, -13), Opava, 300 néző. Vezette: Van Gompel (holland), Simonovics (szerb).
Magyarország: Gergye 11, Bagics B.10 , Szabó A. 5, Nagy J. 4, Kaszap, Baróti 8. Csere: Dömötör (libero), Tóth A., Szabó D. 4, Nacsa 2, Dávid
Spanyolország: Triniad 2, Vigil 5, Rocamora 22, Osorio 8, Fornes 6, Gonzalez 8. Csere: Llabres (libero), Mora 3, Villena 1, Ruiz 1

Nem sikerült győzelemmel búcsúzni az Európa Liga utolsó csoportkörének záró mérkőzésén. A románoktól végül öt játszmában kaptunk ki 3:2-re.

"Játsszunk felszabadultan!”– így engedte ki az öltözőből a női röplabda-válogatott tagjait Hollósy László szövetségi kapitány idei utolsó Európa Liga meccsükre. Számunkra már nem volt tétje a románok elleni mérkőzésnek, az ellenfél viszont még nem lehetett biztos a továbbjutást érő második helyben.

A teher elszállt, vele pedig visszatért az erő. Lehetne ez a mottója az első szettnek. A várnai körben most először mi húztunk el az elején. Már öt pont állt az eredményjelzőn Magyarország neve mellett, amikor a románoknak még egy pontot sem sikerült szerezniük. Mosolygósan telt a technikai szünet is, ekkor pont kétszer annyi pontunk volt, mint az ellenfélnek, Hollósy László is végre elégedettnek tűnt, hiszen ezúttal maradéktalanul eleget tettek a lányok az edzői kérésnek. Az a bizonyos felszabadult játék az előző napok állandó hibáit is elűzte. Ezúttal nálunk volt nyerő a 21, az első szett után 1:0 volt nekünk.

A lazaság mellől sajnos elpártolt a koncentráció a második játszmára. A románoknak pedig valószínűleg szólt az edző, hogy azért nem kéne ilyen könnyen adni magukat, hiszen még egyáltalán nem 100%, hogy továbbjutnak a csoportból. Nem bízták a véletlenre, a technikai szünet után tízre tornázták a különbséget. Ekkor kapcsoltunk csak, és szereztünk is rögtön három pontot zsinórban, de későn jött az ébredés, végül nyolc ponttal voltak jobbak keleti szomszédaink, így két szett után visszatértek a lányok a kiindulóponthoz, 1:1-es döntetlenről folytatódhatott a meccs.

De hogy? Szokatlan módon pörgős latin zenével indult a harmadik szett, a technikus ugyanis elfelejtette kikapcsolni a ráhangolódásnak szánt melódiát. Ez azonban nem gátolta a mieinket semmiben, sőt, jobban forogtak, és meg is szerezték az első pontot a szettben. Aztán Sándor Renáta leütésével a focistaberkekben elhíresült 6:3 állt az eredményjelzőn, a javunkra. A stabil hármas különbséget Milovits és Dobi blokkja törte meg, így már négy volt közte 10:6-nál. Dobi aztán nem csak a hálónál remekelt, hanem szervájával gyakorlatilag kiütötte a román liberót, így a technikai szünet előtt már öt volt a különbség. A magabiztosságunk drasztikusságba fordult át a szett második felére, 11:18-ról feljöttek a románok 17:18-ra, aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, 21:21 után viszont megszereztük a szettgyőzelemhez szükséges két pontos különbséget, na meg a vezetést a meccsen.

A negyedik szettre is átmentettük a drámát, Hollósy László így már a technikai szünet előtt időt kért, de sem ekkor, sem pedig a játszma felénél nem találtak célba a szavai, ugyanis az ellenfelet megint a tízes különbséggel engedtük büszkélkedni, először 17:7-nél, aztán 20:10-nél. Ezután pedig játszi könnyedséggel szerezték meg Constantin szövetségi kapitány lányai az egyenlítést. Megint pihentünk egy szettet, cserébe játszhattunk egy 5.-et is.

A mindent eldöntő játszma első pontja a miénk lett. Mint az összes páratlan számú szettben eddig. Amikor pedig megszereztük az első pontot, mindig elkönyvelhettük a játszmát is. Éppen ezért 6:1 nél már kezdtünk reménykedni abban, hogy ez a meccs lehet a visszavágó a kecskeméti 3:2-es vereségért. Sajnos, mi a lelátón előbb kezdtük el elhinni a győzelmet, mint a pályán a lányok. Előbb kiegyenlítettek a románok, ezután pedig már megállíthatatlanok voltak, és sajnos némi bírói segédlettel végül 15:12-re hozták a szettet.

Hollósy László:
- Megtettük az első lépéseket azon a hosszú úton, ami a célunkhoz vezet. Voltak szép, és kevésbé szép pillanatok, ahhoz, hogy az álmainkat elérjük, a rossz élményeket is meg kell élni. Az eddigi mérkőzéseink azt mutatják, hogy van fantázia a csapatban, viszont ahhoz, hogy kijöjjön az eredmény, az kell, hogy mindenki egy irányba haladjon.

Constantin Marian:
-
Fontos győzelmet arattunk ma, és megspóroltunk magunknak két órányi izgulást, hiszen ezzel a diadallal már egész biztosan ott vagyunk a legjobb négy között.

Négy egymást követő hétvégén a négy csoportszereplő otthonában rendeztek egy-egy tornát. A nyitányon, Bursában, majd egy héttel később, Kecskeméten a magyarok egy-egy győzelemmel és két vereséggel zártak, azt követően, Craiovában, végül pedig most Várnában is háromszor kikaptak, ezzel a negyedik helyen végeztek. Az összesítés alapján az első kettő - a bolgár és a román együttes - jutott a négyes döntőbe, ahol a másik csoport két legjobbjával találkozik. A harmadik helyen a törökök végeztek.

Románia –Magyarország 3:2 (-13,12 ,-21 ,11, 12 ), Várna, 100 néző. Vezette:Igli (albán), Kramar Sandl (horvát)
Románia: Baciu, Salaoru 15, Nemtanu 14, Onyejekwe 13, Ilie 16, Miclea Grigoruta Csere: Trica (liberó), Carbuneanu 11, Calota 1
Magyarország: Milovits5 , Sándor20 , Dékány6 , Dobi11 , Széles 6 , Nagy M. 9 Csere: Kötél (liberó),Szakmáry, Tálas, Pallag 1, Kovács 1

(Forrás: mti, Farkas Mihály, Norsics Nikolett)