Ismét Szeged-Veszprém döntő a kézibajnokságban

2013. 05. 10.

A címvédő MKB Veszprém után a Pick Szeged jutott be a férfi kézilabda NB I fináléjába, miután a Tisza-partiak az elődöntőben óriási csatában, büntetőkkel másodszor is legyőzték a Csurgót.

Miután a találkozó elején megszerezte a vezetést a Pick Szeged folyamatosan 2-3 gólos volt a különbség a két csapat között, ennél jobban nem tudtak elszakadni a Tisza-partiak, még kettős emberelőnyben sem. A 12-9-es szegedi vezetéssel kezdődő második félidő elején is maradt pár percig a háromgólos előny, majd nagyot javultak a hazaiak, akik 13-16-ról 19-16-ra tudtak fordítani a komoly hullámvölgybe került vendégekkel szemben.

A Pick Szeged csak az utolsó öt percre tudott visszakapaszkodni, ám a hajrában nem sikerült eldönteni a mérkőzést, sőt, Buday Dániel másodpercekkel a találkozó vége előtt egyenlített 24-24-re. A kiírásnak megfelelően ekkor hétméteresekkel kellett döntésre vinni a dolgot, amiben aztán a mieink idegei bizonyultak jobbnak: a szegedi lövők sorra betaláltak, míg Mikler Roland kétszer is bravúrosan hárított, így a párbajt 4-1-re, a mérkőzést 28-25-re végül a Skaliczki László vezette csapat nyerte, s jutott be a bajnoki fináléba, ahol a Tatabányát mindkétszer nagyon magabiztosan verő ősi rivális Veszprém lesz az ellenfél.

Férfi kézilabda NB I elődöntő 2. mérkőzés:

Csurgói KK – Pick Szeged 24-24 (9-12) – büntetőkkel: 1-4, Csurgó, 600 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Csurgó: Pallag – Országh 1, Szöllősi 3, Herbert, Borsos, Grebenár 3, Nagy 2. Csere: Balogh (kapus), Kedzo, Vadkerti G. 1, Simon 4, Oláh 3/2, Katzirz 1, Miss 4, Kovacsics 1/1.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovic 2, Ancsin 2, Sulc 2, Larholm 4/2, Pribanic 1, Vadkerti A. Csere: Tatai (kapus), Czina, Blazevic, Buday 6/3, Zubai 3, Balogh 3, Lasica, Kekezovity 1.
Hétméteres: 5/3, ill. 6/4. Kiállítás: 12, ill. 4 perc.
A párharcot 2-0-s összesítéssel a Szeged nyerte.

A 2001-2002-es szezon óta mindig a Veszprém és a Szeged végzett az első két helyen az NB I-ben.

(Forrás: szegedma.hu)