ITTF Return Cup, Budapest: Farkas László egyesben arany- , párosban ezüstérmes

2013. 07. 22.

Szenzációs eredményekkel zárt Farkas László (balra) budapesti ITTF Return Cup nemzetközi tenisztornán, amelyen az egyest megnyerte, párosban pedig Navratyil Sándorral (jobbra) a második helyen végzett.

Egyesben Farkas László első kiemelthez méltó magabiztossággal jutott el a döntőig: játszmát sem veszítve múlta felül román, görög, majd az elődöntőben a harmadikként rangsorolt holland riválisát is. A döntőben játékosunk a horvát Drazen Miksicet győzte le 6:2, 6:1-re.

Párosban Farkas László Navratyil Sándorral a negyeddöntőben Farkas Attilát és olasz partnerét búcsúztatta két játszmában, az elődöntőben pedig Lelik Ferencet és osztrák társát múlta felül szintén két szettben. A fináléban az első helyen kiemelt horvát Anto Joskic és szlovák Tomas Masaryk várt a magyar kettősre, és az esélyesebb duó 6:2, 6:2-re legyőzte Farkas Lászlóékat, akik a vereség ellenére fantasztikus eredményt értek el. Lelik Ferencék az első körben kiejtették a második helyen kiemelt román, görög párost, ami óriási bravúr volt.

(Forrás:Bernau Péter)