Itthon is döntőben a Győr, idegenben kezdi a BL finálét

2013. 04. 17.

A címvédő Győr magabiztosan nyert a Vác otthonában, így bekerült a női kézilabda NB I döntőjébe.

A hazaiak kezdték meg az összecsapást, majd az első támadásból hetest kaptak, ezt Klivinyi értékesítette. A Győr is hetest kapott, de Kovacsics kihagyta a büntetőt. Löke egyenlített a harmadik percben, majd Fülöp révén ismét a Vác vezetett. Orbán hetest harcolt ki, Misi ezúttal nem hibázott(2-2). Barján szerencsés góljára Orbán válaszolt. Fülöp elleni szabálytalanság utan harmadik hetesét kapta a 8. percben a Vác, Klivinyi belőtte a büntetőt Herrnek. A vendégek is megkapták a harmadik büntetőt a túloldalon, Kovacsics is belőtte(4-4).

Rédei-Soós gólja utan először vezetett a zöld-fehér gárda a találkozón, majd Fülöp kapott kétperces kiállítást. Orbán gyorsan kihasználta az emberelőnyt(4-6), majd a kiállítás letelte előtt megszerezte ugyanő a 7. győri gólt is. Kovacsics akcióból szerezte az újabb zöld-fehér találatot, majd felugrásból is betalált Triffának(4-9). Klivinyi hetesből csalta közelebb a hazaiakat, de Szepesi hamar visszaállította az ötgólos győri előnyt.

Orbán ellenállhatatlan volt szélről, majd elkezdődtek a győri cserék, jött Korsós, Sirián és Hornyàk, de gólt Fülöp révén a Vác szerzett(6-11). Hornyàk nagy bombát ragasztott Triffának, akit ezután Bíró váltott a hazai kapuban. Dodó betörésből is betalált, majd Amorim is beköszönt a hazaiaknak. 14-6-ős győri előnynél jött is a hazai időkérés. Korsós és Orbán gyorsan meglette a közte tíz(6-16), majd Klivinyi talált be egy hosszabb szünet után Herr Orsinak. Kamper is betalált ám több gól nem esett. Félidőben 16-8 az Audi ETO javára.

Radicevic, Lekic, Fülöp, Szádvári volt a gólszerzők sorrendje a második félidő elején, majd Klivinyi lőtt védhetetlenül(11-18). Ertl csökkentette tovább a különbséget, és ezt tette Hámori is(13-18). Löke Lekic passzát váltotta gólra, Fülöp gólja után Lekic lőtte 20. gólunkat, igaz emberelőnyben, mivel a fiatal Hámorit kiállították. Joka góljára Klivinyi válaszolt, majd Rédei-Soós is beköszönt(15-22). Lekic hatalmas gólt szerzett, majd Szádvári szépített szélről. Klivinyi ismét eredményes volt, ezúttal hetesből, majd hosszabb gólcsendet tört meg Duda a 49. percben. Joka indításgólt lőtt, majd Hámori jött, Hornyàk pedig kétpercet kapott. Klivinyi góllal büntetett, erre Amorim válaszolt és Löke is góllal válaszolt(19-27). Hornyàk gólja után időkérés jött váci oldalról. Tervel beállóból lőtt gólt, majd Klivinyi blokkolt lövése csorgott be a győri kapuba(20-29). Görbicz szerezte a harmincadik győri gólt, amely egyben az utolsó volt a találkozón. Az Audi ETO jutott a fináléba a bajnokságban.

A másik ágon az FTC-Rail Cargo Hungaria az ÉTV-Érd szombati legyőzésével került a fináléba.

Női NB I, elődöntő, 2. mérkőzés:
Vác-Győri Audi ETO KC 20-30 (8-16)
A párharcot 2-0-ás összesítéssel a Győr nyerte.

A Ferencváros hétfőn felajánlotta, hogy a Bajnokok Ligája fináléjába jutott Győr határozza meg az NB I döntőjének időpontjait és a helyszínek sorrendjét. Ezek szerint az egyik fél második sikeréig tartó sorozat szombaton kezdődik Győrben.

A női NB I döntőjének menetrendje:

1. mérkőzés: Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria, szombat 16.30
2. mérkőzés: FTC Rail Cargo Hungaria-Győri Audi ETO, április 24., szerda 19.00
3. mérkőzés (ha szükséges): Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria, április 27., szombat 12:50

Idegenben kezdi a BL-döntőt a Győr

Idegenben kezdi a Larvik elleni finálét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában.
Az Európai Kézilabda Szövetség keddi, bécsi sorsolásán eldőlt, hogy a döntő első mérkőzésére május 4-én vagy 5-én Norvégiában kerül sor, míg a visszavágót egy héttel később a Veszprém Arénában rendezik meg.

Ambros Martin együttese múlt csütörtökön drámai küzdelemben, összesítésben mindössze egy góllal múlta felül a román Oltchim Valcea együttesét, így a tavalyi és a 2009-es finálé után ismét döntőt játszhat.

"Az idei BL elődöntők tisztán megmutatták, semmi jelentősége nincs annak, hogy egy csapat idegenben vagy hazai környezetben játszik először - idézte a vezetőedzőt a győri klub közleménye.
- A döntő két mérkőzésből áll, tehát 120 perc iszonyúan kemény csatára kell felkészülnünk, hiszen lehet, hogy ennek a 120 percnek az utolsó másodperceiben dől majd el, ki lesz az új bajnok Európában."

A bérlettel rendelkező szurkolóknak elővásárlási lehetőségük van, belépőjüket csütörtöktől szombatig válthatják meg, míg a bérlettel nem rendelkezők részére jövő szerdán kezdődik a jegyértékesítés kizárólag a győri Magvassy Mihály Sportcsarnoknál találtható ETO-shopban.