Jamie Turner : A csúcsteljesítményhez vezető út

2013. 10. 31.

Szerda este két órás előadást tartott az új-zélandi - ausztrál triatlon edző Jamie Turner Budapesten a Volán Egyesülés székháza - földszinti előadótermében.

A világ egyik legelismertebb triatlon edzője a Magyar Triatlon Szövetség felkérésére érkezett Budapestre. A sportágban szerzett tapasztalatairól beszélt. Turner olyan világsztárok, olimpikonok edzője jelenleg, mint például: Gwen Jorgensen, USA (többszörös világ kupa győztes és világbajnoki dobogós. Többek között tiszaújvárosi VK-t is nyert már 2011-ben), Charlotte McShane, AUS (U-23 Világbajnok), Natalie Van Coevorden, AUS (Világkupa bronzérmes), Aaron Royle, AUS (U-23 Világbajnok), Ryan Bailie, AUS (top10-es világkupa versenyző), Brendan Sexton, AUS (Világkupa győztes).

Turner kizárólag a világ elithez tartozó versenyzőkkel dolgozik. Elmondása szerint három otthona van, 5-6 hónap spanyolországi Baszkföldön, 3-3 hónapot ausztrál magaslaton Falls Creek-ben és a tengerparti Wollongong-ban.
A MOB részéről Pignitzky Dorottya Sport XXI. programvezető vett részt az előadáson.
Az előadás anyaga rövidesen felkerül letölthető formában a triatlon szövetség honlapjára.