Jani Réka tornagyőzelme Madridban, Czink Melinda jó rajtja Miamiban

2013. 03. 19.

Jani Réka egy játékot veszítve nyert újabb döntőt.

A világranglista 348. helyén álló Jani Réka a tavalyi és eleji ausztrál WTA versenyeken szerzett pontjait Antalyában védte meg két 10.000-es verseny megnyerésével és egy további döntővel, majd az izraeli Fed Kupát is veretlenül abszolválta.
Ezt követően Mallorcán két páros tornagyőzelmet aratott, a múlt héten pedig Madridban vágott neki egy 10.000-es versenynek.

Az MTK játékosa a torna 3. kiemeltjeként indult és egy svájci játékos ellen aratott 60 61-es győzelemmel melegített, a selejtezőből érkező egyiptomi Sherif ellen pedig 4:6 6:2 6:3-ra nyert. A nyolc között a szintén selejtezős papamichail is döntő szettre kényszerítette (4:6 6:4 6:2), az elődöntőben pedig az 1. kiemelt bolgár Naydenova (268.) ellen 6:4 6:3-ra győzött.
A fináléban a Budapesten edző ukrán Kovalets (748.) volt az ellenfele, akit 6:1 6:0-ra vert és idei harmadik egyéni tornagyőzelmét aratta.

Czink Melinda magabiztos sikerrel kezdett Miamiban

Győzelemmel kezdte a miami női tenisztorna selejtezőjét a világranglista 94. helyén álló Czink Melinda, az amerikai Julia Cohen ellen 80 perc alatt 6:4, 6:1-re nyert.
A selejtező 15. kiemeltjeként szereplő Czink ellenfele a főtáblára jutásért az Elina Szvitolina (ukrán, 11.)–Maria Sanchez (amerikai) mérkőzés győztese lesz.

WTA-PREMIERTORNA, MIAMI (5 185 625 dollár, kemény pálya)