Jégkorong EBEL: hosszabbítás után kikapott a Volán

2013. 12. 16.

A Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hosszabbítás után 3–2-es vereséget szenvedett a Klagenfurttól az EBEL-ben, a városligeti Winter Classic harmadik napján.

A kezdés után az osztrákok voltak kezdeményezőbbek, Tokaji Viktort pedig botfogásért kiállították. Ebből azonban a Volán jött ki jobban, Magosi Bálintot ugyanis ziccerben akasztották, a büntetőt pedig a sértett higgadtan értékesítette. 1–0

A harmad közepén a második emberfórját már kivédekezte a Klagenfurt, a Fehérvár négy az öt ellen „csak” veszélyes lövésig jutott, gólig nem. A vendégek ütközéseket erőltető játékát a Fehérvár sok mozgással és pontos passzokkal ellensúlyozta. A játékrész hajrájában a Volán is fórban játszhatott, volt is esély a 2–0-ra, de a szünet előtti pillanatokban Hetényi Zoltán védéseire volt ahhoz szükség, hogy ne egyenlítsenek a vendégek.

Kihagyott Naglich-ziccer vezette fel a második harmadot, de sokáig nem szomorkodhattunk, mert hamar megduplázta előnyét a Volán. Kiss Dániel harmadvonalról leadott bombájába a kapu előtt helyezkedő Mihály Árpád szúrt bele, a gellert kapó korong pedig a kapuba pattogott. 2–0

A harmad közepén kis gödörbe került a Volán, igaz, ehhez kellett bírói „segítség" is. A 26. percben Markus Pirmannról feledkeztek meg a hazai védők, lövése némi szerencsével jutott a Fehérvár kapujába. 2–1

A reklámszünet alatt a bírók 2+2 percre kiállították Sikorcin Ladislavot, a jelenlévő majd 4000 emberből senki sem látta, miért. A 30. percben a fórban lévő Klagenfurt kiegyenlített, Thomas Koch talált a bal felsőbe. 2–2

Ezt követően egy kettő az egy elleni Volán-akciót állítottak meg a sporik les címén, majd Szirányi Bence mehetett a büntetőpadra egy szimpla ütközés miatt. Ezekben a percekben a játékvezetők népszerűségi indexén az sem sokat segített volna, ha minden nézőt meghívnak egy forralt borra...

A Volán azonban túlélte a nehéz időszakot, így iksszel fordultak a felek a záró játékrészre.

Ennek az eleje kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, de Hetényi Zoltánnak dolga is akadt, mert a Volánnal ellentétben a Klagenfurt a kaput is támadta. A 48. percben ismét kereskedelmi szünet szakította félbe a játékot, két bíró pedig elindult a fehérvári kispad felé. A Volán-szurkolók ereiben megfagyott a forralt bor, de ezúttal öt az öt ellen ott folytatták a felek, ahol abbahagyták. A fehérvári tábor mindenesetre az ereje nagyját a játékvezetői ítéletek véleményezésére fordította, a szurkolásra kevés maradt.

A hajrára élet költözött a Volán addig szunnyadó támadójátékába, de az 59. percben sakk-matt akció végén Hetényi Péter a kapusba vágta a meccskorongot.

A hosszabbításban küzdelmes négy a négy elleni játékot láthattunk, és sajnos klagenfurti gólt. A 64. percben John Lammers döntötte el a csatát. 2–3

MARTY RAYMOND, a Fehérvár edzője: – Ezt a vereséget nehéz lenyelni, mert főleg a harmadik harmadban megvoltak a helyzeteink és domináltunk, csak éppen nem tudtunk betalálni, Lammers pedig túl jó hokis ahhoz, hogy egyedül hagyjuk. Picit kevesen voltunk, hiszen a fiataljaink a junior-világbajnokságra utaztak, Varga beteg, Yellow Hornnak pedig agyrázkódása van. Ettől függetlenül elégedettek vagyunk a hétvégével, nagyszerű rendezvény volt!
CHRISTER OLSSON, a Klagenfurt edzője: – Tavaly Ljubljanában játszottunk már nyitott pályás meccset, de itt szebb a környezet: a vár lenyűgöző, és nagyszerű volt telített lelátó előtt jégkorongozni. Magyarországon amúgy is kiválóak a drukkerek, és most is jó meccset láthattak, amelyet szerencsére megnyertünk egy jó csapat ellen, amely ráadásul hatot lőtt a Salzburgnak. Minden sikerszéria egy győzelemmel kezdődik, a miénk, remélem, ezzel.

JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–KLAGENFURTER AC (osztrák) 2–3 (1–0, 1–2, 0–0, 0–1) – h. u., Városligeti Műjégpálya, 3905 néző. Vezette: Erd (osztrák), Warschaw (amerikai), Smeibidlo (osztrák), Soós
VOLÁN: HETÉNYI Z. – SERTICH, Hetényi P., MIHÁLY Á. 1, Naglich (1), MAGOSI 1 – Pozsgai, Jackman, Banham, Sarauer, Benk – Szirányi B., Tokaji, Nemes, Sikorcin, KOVÁCS CS. – Kiss D. (1), Tóth G., Orbán.
KLAGENFURT: SWETTE – Furey, Reichel, M. Geier, Schuller, Koczera –Siklenka (1), F. Iberer (1), PIRMANN 1, Harand (1), Fretter (1) – Schumnig, Pöck, LAMMERS 1 (1), KOCH 1, LUNDMARK (1) – Isopp, L. Viveiros, Ban, Schellander, Steiner.
Gólok. 15:23: Magosi (büntető, 1–0). 22:55: Mihály Á. (Kiss D., Naglich, 2–0). 25:59: Pirmann (Harand, Fretter, 2–1). 30:07: Koch (Lammers, Lundmark – emberelőny, 2–2). 63:14: Lammers (Siklenka, F. Iberer, 2–3)