Jégkorong-vb: Kikapott a franciáktól a címvédő a hokivébén

2014. 05. 10.

Óriási meglepetéssel kezdődött a minszki férfi jégkorong-világbajnokság, ahol az első napon a franciák szétlövés után 3–2-re legyőzték az olimpiai bajnok Kanadát!

A franciák 1995 után most másodszor diadalmaskodtak Kanada felett.
Az esti mérkőzésen a szlovákok a második harmadban fordítottak a csehek ellen (2–1), és már nagyon közel voltak a győzelemhez, ám az 58. percben a 42 éves Jaromír Jágr kiegyenlített. A hosszabbításból két perc sem telt el, amikor Jakub Klepis nagy góllal eldöntötte a szomszédvárak csatáját a csehek javára.

A B csoportban az oroszok egy harmad alatt döntésre vitték a vb-ezüstérmes svájciak elleni találkozót: már a 13. másodpercben megszerezték a vezetést Szergej Plotnyikov révén, majd a 7. percben Robin Grossmann kiállítását Alekszandr Ovecskin góljával büntették meg. A 18. percben Vagyim Sipacsjov is betalált, a svájciak a második és a harmadik harmadban pedig egyszer-egyszer kapituláltak: Anton Bjelov és Danyisz Zaripov köszönt még be. Az orosz kapus, Szergej Bobrovszkij 27 védést bemutatva megőrízte hálója érintetlenségét.

A fehérorosz közönség nagy lelkesedéssel várta kedvenceik bemutatkozását, ám a kísérletinek mondható amerikai csapat átgázolt a hazaiakon. Jacob Trouba két góllal vette ki a részét a tengerentúliak 6–1-es diadalából.

Eredmnyek:

FÉRFI JÉGKORONG-VB, MINSZK

A-CSOPORT
Franciaország–Kanada 3–2 (1–1, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Gólszerző: Da Costa (17., 53. – mindkettő emberelőnyből), Bellemere (65. – győztes lövés), ill. Schenn (20. – ee.), Gudbrandson (51.)

Szlovákia–Csehország 2–3 (0–1, 2–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Gólszerző: Miklik (26.), Viedensky (36.), ill. Nemec (7. – ee.), Jágr (58.), Klepis (62.)

B-CSOPORT
Svájc–Oroszország 0–5 (0–3, 0–1, 0–1)
Gólszerző: Plotnyikov (1.), Ovecskin (7. – ee.), Sipacsjov (18.), Bjelov (30.), Zaripov (59.)

Fehéroroszország–Egyesült Államok 1–6 (0–1, 1–3, 0–2)
Gólszerző: Sztyepanov (40. – ee.), ill. Nelson (13. – ee.), Trouba (35., 55. – a másodikat emberelőnyből), Gaudreau (36.), McDonald (38.), Gardiner (57. – ee.)