Jobban ment a szövetségi kapitánynál

2013. 06. 22.

Megtisztelve érzi magát, hogy olimpiai és világbajnokokkal együtt készülhet a válogatottnál.

A MOL Tehetségtámogató Programban résztvevő Tótka Sándor az Európa-bajnoki döntő után eleinte csalódott volt, de aztán beszélt Storcz Botonddal.

2010 óta ismerhetik Tótka Sándor nevét a magyar sportrajongók. Abban az évben ifjúsági olimpiai bajnok lett Szingapúrban. 2011-ben a váltó tagjaként már ott lehetett a szegedi világbajnokságon, néhány nappal ezelőtt pedig olimpiai számban képviselhette Magyarországot egy felnőtt világversenyen. Az egyik legnagyobb kajakos tehetségünk „bemutatkozásként” azonnal bejutott K-1 200 méteren a döntőbe a portugáliai Európa-bajnokságon.

„Nagyon szoros volt a mezőny, alig több mint egy másodperccel maradtam le az aranyérmes versenyzőtől, így lettem kilencedik. Ez azt jelenti, hogy centimétereken múlt, ki hányadik helyen ér célba, de a legrövidebb távon ez így természetes” – mondta Tótka Sándor, aki a MOL Tehetségtámogató Programban is részt vesz. A mindössze 19 éves kajakos azt sem tagadja, hogy eleinte csalódott volt a helyezés miatt.

„Vasárnapra, a döntő napjára megbetegedtem, alig tudtam nyelni, később a verseny után kiderült, tüszős mandulagyulladásom van. Talán ez is jelentett néhány tized mínuszt, de egyáltalán nem szeretném erre fogni a kilencedik helyet. Amikor beértem a célba kicsit csalódott voltam, valamivel jobb helyezésben reménykedtem. Kint a parton azonban azzal fogadott Storcz Botond szövetségi kapitány, hogy ő, 20 évesen élete első felnőtt világversenyén még a döntőbe sem került be. Jól tudjuk, hogy Botond később három olimpiai bajnoki címet is szerzett, szóval a beszélgetés után azért átértékeltem a döntőt, és ma már pozitívnak értékelem a portugáliai szereplésem” – folytatta a fiatal kajakos, és arra is emlékeztetett: idén az a svéd versenyző lett az aranyérmes, aki tavaly éppen a kilencedik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Tótka Sándor a mandulagyulladás miatti néhány napos kényszerpihenő után folytatja az edzéseket, azt mondja, a világbajnokságon is szeretne ott lenni a magyar válogatottban.

„Az Európa-bajnokság előtt megtisztelve éreztem magam, hogy a központi edzőtáborban együtt készülhettem az olimpiai és világbajnokokkal. Úgy éreztem, egyenrangú félként kezeltek, hiszen olimpiai számban szereztem indulási jogot. Apróságokat próbáltam ellesni a rutinosabb versenyzőktől, de alapvetően eddig is és ezután is a saját elképzeléseink szerint dolgozunk. Még nem tudom milyen számokban indulok a július végi válogatón, de a célom egyértelmű: szeretnék ott lenni a világbajnokságon” – nyilatkozta Tótka Sándor.