Jók voltak a pécsiek a Közép-európai Ligában

2013. 11. 11.

Az egyik sima volt, a másik izgalmas: a PEAC nagyot küzdve, de magabiztosan verte a Diósgyőrt, a PINKK 15 pontos hátrányból fordított a Somorja ellen.

A PEAC-Pécs, illetve a hazai meccseit Komlón játszó PINKK Pécsi 424 csapata is győzött vasárnap a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

„Ölik egymást", jegyezte meg az egyik kolléga a PEAC-Pécs–Diósgyőr mérkőzés ötödik percében. Naná: babazsúr nem lehet egy olyan bajnokin, amely mindkét női kosárlabdacsapatnak nagyon fontos a Közép-európai Ligában, s amely egyértelműen presztízscsata. Ennek megfelelően óriási harc zajlott a pályán, olyan, ami a régi nagy mérkőzések hangulatát, forróságát idézte – nagy kár, hogy nem háromezren voltak a lelátón, mint annakidején, hanem csak tizedannyian.

Akik viszont ott voltak, és most is buzdították a pécsieket, megkapták, amit akartak. Zseljko Djokics együttese harcolt, kőkeményen védekezett, mindent megtett a sikerért (emellé jöttek még a kiváló egyéni teljesítmények, mint például Orozovicsé – ő egészen fantasztikusan játszott), míg a másik oldalon nem véletlenül üvöltött egy időkérésnél Peresztegi Nagy Ákos: „Ha nem vagytok hajlandóak vért izzadni a győzelemért, akkor nem lesz meg!” A harmadik negyed végére eldőlt, hogy ez nekik nem lesz meg – a PEAC-Pécsnek annál inkább. A vendégek szétestek, megadták magukat, a különbség húsz pontnál is nagyobbra duzzadt: tombolt a lelátó, és a harmincadik percre gyakorlatilag befejeződött a meccs. Nagy győzelmet arattak a pécsiek!

Sokan azt hitték a komlói lelátón, hogy hamar elment az a bizonyos hajó a PINKK-Pécsi 424 számára a szlovák Somorja ellen, mivel már az első negyedben nyolc ponttal megléptek a vendégek. Ez később tovább nőtt, már 36-21 is volt a javukra és még nem is jött el a nagyszünet. A PINKK-ben eleinte csak a két külföldi, az ausztrál Tomlinson és a szerb Ajdukovics tűnt ki. Aztán egyszer csak mintegy varázsütésre megváltozott a játék, egyre jobban feljavult a PINKK, és mind közelebb jött a Somorjához. A harmadik negyed végére nagy bravúrral visszavette a vezetést (57-56), ami a mínusz 15-höz képest óriási fordulat. A negyedik játékrészt is uralták Iványiék, így végül is tetemes hátrányból nyertek. Ami nagy bravúr.

Női kosárlabda Közép-európai Liga.

PEAC-Pécs–Diósgyőr 78-54 (19-15, 15-15, 25-8, 19-16), Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző. V.: Papp, Frányó, Makovsky.
PEAC-Pécs: REID 13/3, FŰRÉSZ 12/6, JOVANOVICS 4, NAGY-BUJDOSÓ 7/6, WILLIAMS 20. Csere: Raus, OROZOVICS 17, Horváth L., Kiss V. 3, Pap 2, Nagy D.
Diósgyőr: Czank 11, Raven 7, Bálint 2, TOBIN 12, JANSONE 9/3. Csere: Sverrisdóttir 6, Bukovszki, Szabó P., Dubei, Vincze 2, Horváth B. 5/3.
Djokics Zseljko: – Nagy mérkőzésen vagyunk túl, célunk az volt, hogy ellenfelünket hatvan pont alatt tartsuk. Ennek megvalósulása már az első félidő után sikeresnek látszott. A harmadik negyedben gyors indításainkból rendre könnyű kosarakat szereztünk, s földbe döngöltük ellenfelünket. Ezen a találkozón újra a régi idők pécsi kosarashangulatát éreztem, amit nagyon köszönök lelkes közönségünknek.
Peresztegi Nagy Ákos: – Nehéz mit mondani egy ilyen teljesítmény után. Nagyon csalódott vagyok. Több játékosunk nem érezte át, hogyan kell hozzáállni egy rangadóhoz. Nem volt megfelelő a lányok koncentrációja, ilyen mentalitással nem lehet meccset nyerni.

PINKK–Somorja 74-69 (12-20, 20-26, 25-10, 17-13 ), Komló.
PINKK-Pécsi 424: IVÁNYI 10/6, Ruják 2, Sarok 4, Sinclair 3/3, AJDUKOVICS 16. Csere: Mincikova 6, Adamecz, Kováts, Győri 1, TOMLINSON 23, Őri 4, KATONA 5
Somorja: SKORICS 12, Slamova 3, SUJOVA 17/9, VINUCHALOVA 12/3, JAESCHKE2. Csere: Ivanova 2, BOZÓKI 11.
Roberto Hernández: – Köszönöm a szurkolóknak, hogy végig kitartottak mellettünk, a végén ők adták a szükséges energiát a győzelemhez. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a másodikban teljesen más arcunkat mutattuk. Azért is volt fontos a siker, mert nagyon keményen dolgozunk az edzéseken, és ez ad visszajelzést.
Jan Krajnak: – Két különböző félidőt láthattunk, az első félidőben volt esélyünk jó eredmény elérésére, mert ki tudtuk kapcsolni a pécsiek centereit, a másodikban ez nem sikerült, ezért tudtak fordítani a hazaiak.

A KEL ÁLLÁSA: 1. Good Angels Kosice 20, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 7/2 16, 3. Novi Zagreb 7/2 16, 4.PEAC-Pécs NKK 6/4 16, 5. PINKK Pécsi 424 5/5 15, 6. Piestanské Cajky 4/5 13, 7.DVTK 4/5 13, 8. MBK Ruzomberok 3/6 12, 9. SBK Samorin 3/6 12, 10. Spisska Nova Ves 2/7 11, 11. Ceglédi EKK –/9 9

(Forrás: bama.hu)