Joó Abigél Grand Slam tornát nyert

2013. 05. 06.

Aranyérmet szerzett a bakui Grand Slam-viadalon a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél.

Az azeri főváros Rio de Janeiro helyett „ugrott be”, Brazíliában ugyanis az augusztusi világbajnokság miatt ebben az évben nem rendezik meg a Grand Slam-versenyt. Bakuban huszonhét ország kétszázkilenc judósa lépett tatamira, köztük két magyar judós.

A 73 kilogrammosok versenyében a 2010-es Eb-bronzérmes Ungvári Attila az első mérkőzése után búcsúzott, a Közgép-Ceglédi VSE sportolója a tavalyi riói Grand Slam bronzérmesétől, a kanadai Morin-Marteltől szenvedett vereséget.

A 78 kilogrammos hölgyek között kilencen próbáltak szerencsét, közülük Joó Abigél bizonyult a legjobbnak. A KSI SE versenyzője erőnyerőként kezdett, majd a négy közé jutásért ipponnal győzte le az ukránok U23-as Eb-ezüstérmesét, Ivanna Makukát – akárcsak tavaly az U23-as kontinensbajnokság fináléjában.
Az elődöntőben a kanadai Amy Cotton következett, a kétszeres pán-amerikai bajnok ellen Abigél megőrizte száz százalékos mérlegét, ötödik nagy nemzetközi versenyen vívott összecsapásukat is ipponnal nyerte.

A döntőben megismétlődött a budapesti Európa-bajnokság 78 kilogrammos bronzmérkőzése, ezúttal is a német Luise Malzahn volt az ellenfél. Bár Pánczél Gábor tanítványa több ígéretes akciót is indított, végül csak az intések száma döntött a két judós között, míg a német hármat kapott, Joó Abigél neve mellé csak egyet írtak fel a táblára, ez azt jelentette, hogy a magyar sportoló nyerte meg a Grand Slam-aranyérmet és a mellé járó ötezer dollárt.

Ez volt Joó Abigél pályafutásának eddigi legjobb Grand Slam-eredménye, egy ezüst- (2011 Moszkva) és két bronzérem (2010 Moszkva; 2011 Párizs) után most a legfényesebb érem lett az övé, ezzel megerősítette helyét a világranglista élmezőnyében is, ami sokat számít majd a nyári világbajnokság sorsolásánál is.