Jubileumi bajnoki címmel búcsúzott Mocsai Lajos a Veszprémtől

2012. 05. 19.

A bakonyi gárda 29-21-re megnyerte a bajnoki döntő harmadik összecsapását, így a Magyar Kupa után a bajnoki címet is megszerezte az MKB Veszprém.

Az MKB Veszprém megvédte címét Budapest Bank férfi kézilabdaligában, mivel a finálé harmadik, szombati mérkőzésén 29-21-re legyőzte a Pick Szeged együttesét, így 2-1-re megnyerte a párharcot.
Az eddigi két összecsapáson egyaránt hazai győzelem született, a Veszprém 33-22-re, a Szeged pedig 24-23-ra diadalmaskodott saját közönsége előtt.
A Tisza-partiak történetük során még egyszer sem nyertek a 2008-ban átadott Veszprém Arénában, így most ezt a rossz sorozatot kellett volna megszakítaniuk ahhoz, hogy 1996 és 2007 után ismét bajnokok legyenek.

Eleinte a vendégek vezettek, és a szezon végén távozó Vujin kétszer is egyenlített, majd éppen ő fordított. Terzic kiállítását túlélte a hazai gárda, majd azonos létszámban sikerült megugrania. 8-6 után azonban sorozatban háromszor is eredményes volt a lelkes és nagyon bátran játszó valamint a cserekapus Mikler révén új impulzust kapó - Tisza-parti együttes.

Ahogy gyengült támadásban a hazai csapat, időt kért Mocsai Lajos (21. perc: 9-10). Az agresszívebb veszprémi játékot érzékelve a rivális mester, Skaliczki László is magához kérette játékosait. A hajrában, 13-13-nál dupla emberelőnybe került az MKB, előbb mezrángatásért Czina, majd reklamálásért Skaliczki pontosabban csapata - kapott két-két percet, és végül háromgólos vezetéssel de kettős emberhátrányban - vonult el pihenőre Mocsai együttese.

A Szeged nem tudott mit kezdeni a lehetőséggel, és a 33. percben már 18-14-es hátrányban volt, igaz, Tatai kivédte Vujin újabb büntetőjét. A vendégek összességében 17 perc után találtak be a szenzációsan védő Fazekas kapujába, és közben kaptak tíz gólt.

A Veszprém összességében 20. (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010 és 2011), sorozatban pedig 5. bajnoki címét ünnepelhette.

Elérzékenyülve köszönte meg a veszprémi közönségnek Mocsai Lajos, az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapatának távozó vezetőedzője az itt töltött öt évet.
„Veszprémben igazi szakértő közönség van. Köszönöm, hogy a szurkolók, a város befogadott. Sok szép élmény köt ide. Most szét kell választani a válogatott és a klubedzői teendőket, de így is sokat fogok idejárni. A játékosoknak és a vezetőknek is köszönöm, hogy mindenben segítettek" – mondta az MTI-nek a bajnoki sállal a nyakában pályán sétáló Mocsai a Pick Szeged ellen szombaton megnyert aranyérem után.
A rivális gárda mestere, Skaliczki László csak annyit jegyzett meg, hogy gratulál a hazaiaknak, és az a csapat, amelyik több mint negyedórán át nem tud gólt szerezni, egyszerűen nem érdemel győzelmet.

Budapest Bank Liga, döntő, 3. mérkőzés:
MKB Veszprém-Pick Szeged 29-21 (17-14)
gól: Vujin 8/2, Terzic 7, Iváncsik G. 6, Sulic 3, Császár 3/1, Gulyás 2, illetve Prodanovic 6/3, Ancsin 3, Zubai 3, Sulc 3, Vadkerti 2, Lékai 2, Buday 1, Pribanic 1
A párharcot 2-1-es összesítéssel a Veszprém nyerte.

Antonio Carlos Ortega Mocsai Lajos utódja

A találkozót a helyszínen tekintette meg Mocsai Lajos vezetőedző utódja, a spanyol Antonio Carlos Ortega.
Megbízatása három évre szól.

Elődje, Mocsai Lajos 2007 óta volt a Veszprém mestere, és a szombaton záruló bajnoki finálé után a magyar válogatott szövetségi kapitányi posztjára összpontosít.

A 40 éves szakember korábban a spanyol élvonalban érdekelt Antequera trénere volt. Játékosként az FC Barcelonával minden létező trófeát begyűjtött, BL-t, EHF Kupát, KEK-et, Európai Szuperkupát nyert, ezen felül spanyol bajnok, kupagyőztes, Szuperkupa-győztes volt. A 2000-es sydneyi olimpián bronzérmes volt a spanyol válogatottal, majd 2005-ben vonult vissza.