Junior férfi vb: 12. a magyar válogatott

2013. 07. 28.

A 12. helyen végzett a magyar férfi junior válogatott a boszniai U21-es világbajnokságon, miután utolsó mérkőzésén óriásit küzdve egy gólos vereséget szenvedett Németországtól a 11. helyért folyó csatában.

Az ellenfél szünetre öt gólos előnyt szerzett, amelyet a magyar válogatott négy perccel a vége előtt kettőre, majd az utolsó percre fordulva egy gólra csökkentett, a helyszínen szolgálatot teljesítő magyar NATO-katonák fergeteges buzdítása mellett.
Az utolsó magyar támadásnál a mieink emberelőnyben az egyenlítésért küzdhettek, Gyurka János edző pedig időt kért. A magyar válogatott kapusa helyett is mezőnyjátékos lépett pályára, ám nem sikerült gólt szerezni, így Németország nyerte meg a helyosztót.

Férfi U21-es világbajnokság, Bosznia-Hercegovina, a 11. helyért:
NÉMETORSZÁG-MAGYARORSZÁG 28-27 (17-12), Szarajevó, játékvezetők: Li, Wang (kínaiak).
NÉMETORSZÁG: Storbek, Maier (kapusok), Dahlhaus 1, Durak 1, Ernst 5 (1), Feld 2, Forstbauer 2, Hansen 1, Kuhn 4, Lemke, Musche 5, Niemeyer 3, Schmidt 2, Taubo, Torbrugge 2, Zieker
MAGYARORSZÁG: Váczi, Balogh (kapusok), Debreczeni 4, Gerdán, Győrfi 1, Koller, Kovacsics F., Lezák, Nagy D. 3, Németh B., Oláh T. 1, Pulay, Schneider 1, Szöllősi Ba. 8 (4), Sztojanov 6, Zdolik 3
Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4