Junior férfi vb: magyar-olasz 11-11

2013. 08. 14.

A magyar férfi junior válogatott kétgólos hátrányban volt nem sokkal a meccs vége előtt, de döntetlenre végzett az olaszokkal a vb-n.

A magyar válogatott könnyed sikerrel kezdett hétfőn a szombathelyi világbajnokságon Kolumbia ellen, az olaszok szintén lazán verték Kanadát. Kedden aztán a két kicsis szoros meccset játszott, végül az észak-amerikaiak 9-8-ra verték a délieket, így is gyorsan elfelejtenék, amit műveltek.

Nem úgy a magyar csapat, amelynek tagjai hangsúlyozták, nincs nagy jelentősége az olaszok elleni csoportmeccsnek. Dehogy nincs! Olyan közönség előtt, amely a zuhogó eső ellenére (bekacsintott az ősz a városba) majdnem megtölti a Tófürdő nagymedencéjének lelátóit, nem lehet nem odafigyelni.

Horkai György csapatán szinte tapintható volt a higgadtság az első negyedben, és ez még akkor is így maradt, amikor már látszott, a játékvezetők ezen az olasz-magyaron sem a mieinket támogatják majd.

Csapó Miklós góljával rögtön vezetést szereztünk (1-0), és mint kiderült később, ekkor volt utoljára a mieinknél az előny. A második negyed közepén Vincenzo Dolce góljával már 6-3-ra vezettek az olaszok, és ekkor úgy tűnt, ezúttal maradhat a csoport második helyen a mieinknek a folytatásra.

De nem adták fel a srácok, annak ellenére sem, hogy át kellett élni kettős emberhátrányt, Bedő Krisztiánt cserével végleg kiállították. 9-6 után 9-7-tel mentünk az utolsó nyolc percre, nem tűnt behozhatatlannak ezzel együtt a hátrány.

Aztán az utolsó negyedben begyorsult a magyar csapat, olyan lefordulásokat mutatott be, amelyeket a nézőtéren helyet foglaló megannyi csapat (merthogy a tizenhat részt vevő válogatott majd’ mindegyike megnézte a nagy rangadót) is feljegyezhetett magának.

45 másodperccel a meccs vége előtt Jansik Szilárd lőtt nagy gólt, majd labdát szereztünk, és még maradt idő még egy kiállításra 3 másodperccel az utolsó sípszót megelőzően: Csapó pedig keretet adva a meccsnek bevágta a jobb szélről.

A szombathelyi közönség már Jansik gólját is úgy ünnepelte, hogy félő volt, leszakadnak a mobillelátók, a csapatkapitány egyenlítő találata pedig az őrületbe kergette a drukkereket. Ők is megérdemlik a dicséretet, hisz mostoha időjárási körülmények között is összejött 800 ember a meccsre.

A magyar válogatott nagy tartásról tett tanúbizonyságot, és ez erőt adhat a későbbiekre. A mieink szerdán Kanadával mérkőznek.