Junior női vb: négygólos vereség, 6. a válogatott

2013. 08. 26.

A magyar válogatott a britek szombati legyőzésével hangolt az 5. helyért folyó mérkőzésre a voloszi junior női vízilabda világbajnokságon, ahol a nagyon erős Olaszország volt az ellenfél.

Az olaszok nagyon magabiztosan győzték le az ausztrálokat a számukra is sikertelen negyeddöntő után, így nem volt egyszerű a magyar csapatnak az utolsó voloszi találkozó.

Mihók Attila válogatottja végül elvesztette a mérkőzést, a végeredmény 10-6 lett az olaszoknak. Pedig remekül rajtolt a magyar csapat, az első negyedet 3-1-re hozta. Sőt, még a nagyszünetben is egyenlő volt az állás (4-4), utána viszont nagy rövidzárlat következett.

0-4 a harmadik negyedben, és ez el is döntötte a meccset, innen már nem tudtak visszajönni a mieink. Miskolczi Kitti megint kiemelkedően játszott, a hat magyar találatból öt is az ő nevéhez fűződik.

A magyar válogatott így a 6. helyen végzett a görögországi világbajnokságon. A döntőt majd a spanyolok és az amerikaiak vívják.

Eredmény - junior vb, Volosz,

az 5. helyért: Magyarország-Olaszország 6-10 (3-1, 1-3, 0-4, 2-2)
Gólszerzők: Miskolczi 5, Miklós 1, illetve Dario 3, Galardi 2, Verducci, Viacana, Palmieri, Marletta, Pomeri 1-1

A 7. helyért: Nagy-Britannia–Ausztrália 3–14 (1–4, 1–4, 0–2, 1–4)

A 3. helyért: Görögország–Oroszország 7-6 (2-3, 1-0, 3-2, 1-1)

Döntő: Spanyolország–Egyesült Államok 7-9 (1-2, 1-4, 3-1, 2-2)

(Forrás: waterpolo.hu)