Junior vb: Egy gól miatt jönnek az üzbégek

2013. 08. 15.

A magyar férfi junior válogatott 13 góllal verte Kanadát Szombathelyen, így csoportja második helyén végzett.

A magyar válogatott Kolumbia 21-3-as legyőzése és az olaszokkal szemben elért 11-11-es döntetlen után szállt medencébe az utolsó csoportkörben Kanada ellen.

A nap délutánján az olaszok 32-1-re verték a dél-amerikaiakat (Di Fulvio és Fondelli 7-7 gólt szerzett). Mégsem volt perdöntő az a találkozó, ugyanis Kolumbia a csoport negyedik helyén végzett, az elsőségről pedig a Kanada elleni mérleg döntött.

Az olaszok az első körben 17-3-ra verték a juharleveleseket, így a mieinknek 15 góllal kellett volna jobbnak bizonyulni szerda este.

A szebb napokat is megélt kanadai póló reménységei, így Radenovic, Radojcic, Mitrovic vagy Boskovic túl nagy feladatot nem állított a mieink elé, a kérdés inkább az volt, meg tudjuk-e eléggé szórni őket.

Remekül kezdődött a meccs, hiszen Német Toni alig egy perc alatt kettőt lőtt, az első nyolc perc után 5-0-ra vezettünk, nem volt probléma. Még a nagyszünetben is nyugodtak lehettünk, hiszen a nyolcgólos fór éppen a félidőt jelentette a cél eléréséhez.
Aztán elkezdődött egy kis kapkodás, a spanyol és a brazil játékvezető sem volt mindig a helyzet magaslatán, és egy kis görcs elég volt ahhoz, hogy kiguruljon a mieink kezéből a csoportelsőség. Akadt rossz indítás, akadt előnyben hamar ellőtt labda, és akadt kétkezes blokk vagy meg nem ítélt ötméteres is. Ezek így együtt akadályozták meg, hogy a magyar csapatnak pihenőnap legyen a csütörtök.
Az utolsó perc előtt még két gólra voltunk a várt különbségtől, de jött Jansik büntetője, majd egy magyar akció, és a néma síp. Mivel túldobtuk az olaszokat, elég lett volna a 14 gólos, egészen pontosan a 19-5-ös siker is, de ez egy paraszthajszálnak köszönhetően elmaradt.

Sebaj, a mieink Üzbegisztánnal játszanak csütörtökön, a párharc győztese a spanyol válogatottal meccsel a négy közé jutásért.