Kajak-kenu éremeső, judobronz és újabb kvalifikációk - hétvégi összefoglaló

2018. 07. 30.

Éremesőt hozott a magyar ifjúsági kajak-kenusok vb-szereplése, dobogóra álltak judósaink, strandkézilabdázóink és született magyar siker súlyemelésben is. Hétvégi összefoglalónk következik.

Kajak-kenu. Tizenhat éremmel, közte tíz arannyal zárták a magyarok Plovdivban az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot. A magyar válogatott a tíz arany mellett négy ezüst- és két bronzérmet nyert a vb-n, ezzel toronymagasan a legeredményesebb nemzet lett, valamint a legjobb női és férfi kajakos nemzetnek járó díjat is megkapta. A részletes beszámolók a kajakkenusport.hu-n olvashatók.

Judo. Az olimpiai bajnokot is hatalmas csatában legyőzve bronzérmet szerzett Karakas Hedvig a zágrábi olimpiai kvalifikációs Grand Prix-viadalon, ezzel a BHSE judósa máris nagy lépést tett a tokiói részvételért. Rajkai Róbert ezüst-, Gőz Roland és Eringer Fatime bronzérmet szerzett a berlini junior Európa-kupa viadalon, amelyen 38 ország 528 judósa lépett tatamira.

Vízilabda. A nők 4., a férfiak 8. helyen végeztek a barcelonai Európa-bajnokságon. A nőknél holland, a férfiaknál szerb elsőség született.

Strandkézilabda. A magyar férfi strandkézilabda-válogatott a harmadik helyen végzett a vasárnap véget ért kazanyi világbajnokságon, ezzel kvalifikált a jövő évben először, San Diegóban sorra kerülő World Beach Games-re (Strand Világjátékokra).

Súlyemelés. Boros Viktória összetettben és lökésben ezüstérmes, szakításban pedig negyedik lett az olaszországi korosztályos súlyemelő Európa-bajnokságon az U17-esek plusz 75 kilogrammos kategóriájában. A szombathelyi Haladás VSE 17 esztendős versenyzője - az olimpiai ezüstérmes Márkus Erzsébet tanítványa - az első fogásnemben 80 kilót teljesített, majd lökésben kereken egy mázsával, összetettben pedig 180 kilóval érdemelte ki a második helyet. A magyar szövetség azt írja honlapján, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség nem hivatalos tájékoztatása szerint magyar súlyemelő is kvótát szerzett a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára.

Európai Egyetemi Játékok. A július 15-28-ig tartó játékokon a portugáliai Coimbrában evezés, kajak-kenu és judo sportágakban állhattak fel a dobogóra magyar egyetemista hallgatók, 2 arany-, 1 ezüst- és 7 bronzéremmel a 10. legtöbb érmet nyerték meg 30 ország közül. Az egyetemek versenyében a legjobb helyezést, 16. helyet a Széchenyi István Egyetem szerezte meg 1 arany-, 1 ezüst-, és 2 bronzéremmel a 291 résztvevő egyetem közül, melyek 3 293 hallgatója vett részt a játékokon. Magyarországról 78 sportoló képviselte egyetemét. A magyar delegáció az Európai Egyetemi Játékok keretén belül népszerűsítette a 2024-ben Miskolcon és Debrecenben megrendezésre kerülő EEJ-t, melyet idén nyert el a két város a Miskolci és a Debreceni Egyetemmel karöltve, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) közreműködésével. Kulcsár Krisztián MOB-elnök a pályázati előkészítés egyik védnöke.

(MOB-összeállítás, fotó: MKKSZ)