Kanadában nyert a Kemény-csapat

2012. 06. 06.

A londoni olimpiára címvédőként készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 13-9-re nyert a kanadai nemzeti csapat vendégeként Vancouverben.

A válogatott honlapjának beszámolója szerint Kemény Dénes alakulata a mérkőzés felénél még egygólos hátrányban volt, ám a harmadik negyedben hétszer talált a tengerentúliak kapujába, ezzel el is döntötte az összecsapást.

A magyar csapat rosszul kezdett sok hibával játszottunk. Amikor sikerült felkapaszkodni, akkor a két kanadai bíró szórt meg minket, 6:1 is volt a fórarány ebben a szakaszban... 5:5 után vezettünk először és ettől kezdve kézben volt a meccs. Gyors támadásokkal, szép megoldásokkal elhúztunk és a vége magabiztos győzelem lett.

A lelátón mintegy ezer-ezerötszáz néző foglalt helyet, a nézőknek mintegy fele magyar volt. Gyakran zúgott fel a Ria, ria, Hungária! buzdítás, a végén pedig a szép volt fiúk, s a videostream-közvetítés utolsó másodperceiben azt hallhattuk, hogy "Gyertek ide! gyertek ide!"
A mérkőzés legeredményesebb magyar játékosa, Kiss Gergely négy gólt szerzett.

KEMÉNY DÉNES a vlv-nek:

- Döcögve indult a meccs, a további sok munka látszott a csapaton, mert itt még jobbak az edzésfeltételek, mint Amerikában voltak, úgyhogy ezt kihasználjuk. A mérkőzésen elkövetett hibákat megpróbáljuk kiküszöbölni, nyilvánvaló nehézség volt, hogy nagyon sokat védekeztük emberhátrányban és túl sokszor akadtak meg a támadásaink támadófault miatt, ezen is dolgoznunk kell majd.

A következő meccs - egyben az észak-amerikai túra utolsó mérkőzése - csütörtökre virradóra, magyar idő szerint hajnali öt órakor lesz Brit Kolumbia megyeszékhelyén, Victoria városában, az ellenfél ismét Kanada.

Eredmény:
KANADA-MAGYARORSZÁG 9:13 (2:0, 1:2, 3:7, 3:4), Vancouver, v.: Deslieres, Morisseau (mindkettő kanadai)
Kanada: Randall, Kudaba, Vikalo, Constantin-Bicari 2, Boyd 2, Robinson, Conway, Graham 3, Radojcsics, Dokics, Gasics, Mcelroy 2, Alekszics, Lapins, Tascereau
Magyarország: Baksa, Varga T., Madaras, Varga Dénes 1, Kásás, Hosnyánszky 2, Kiss G. 4, Szivós 1, Varga Dániel, Biros 2, Steinmetz Á. 1, Hárai 1, Vámos 1, Gór-Nagy, Szécsi
Gól - emberelőnyből: 5/14, ill. 3/8 Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Varga Tamás a 20. percben, Varga Dániel a 30. percben

(Forrás: vlv.hu)