Kanadáé a nap rangadója, az oroszok meglepetés veresége

2013. 05. 10.

Oroszország sem hibátlan már a svéd-finn közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon, miután meglepetésre a franciák 2–1-re legyőzték a szbornaját. Kanada a nap rangadóján viszonylag simán nyert a társházigazda svédek ellen, Lettország megszerezte első pontjait, míg a csehek szétlövéssel bizonyultak jobbnak a dánoknál.

Érthető a francia hokisok öröme, nagy skalpot gyűjtöttek be az oroszok ellen (Fotó: Action Images)
Az orosz–francia találkozón mind a három találat a második harmadban esett, ekkor az oroszok szerezték meg a vezetést, de a franciák még a második szünet előtt fordítani tudtak. Az eddig százszázalékos szbornaja sorozatban 13 megnyert mérkőzés után kapott ki világbajnokságon. A franciák történetük során először győzték le az oroszokat vb-n – ez volt a két csapat hatodik összecsapása, legutóbb 2009-ben öt góllal nyertek az oroszok. A francia szövetségi kapitány, Dave Henderson szerint akkora siker ez a francia hokinak, hogy alig tudja szavakkal kifejezni.
Mindkét oldalon a harmadik számú hálóőr kapott bizonyítási lehetőséget, és a 29–19-es kapura lövési arány mutatja, hogy Florian Hardynak elég sok dolga volt, a második harmadban, még gól nélküli állásnál büntetőt is hárított.

Az olimpiai bajnok kanadai válogatott viszonylag simán, 3–0-ra legyőzte Svédországot a nap rangadóján. Győzelmükkel a juharlevelesek egy pontra megközelítették Svájcot, és feljöttek a második helyre. Mike Smith 33 lövést hárított második vb-meccse alkalmával, a svédek pedig képtelenek voltak neki betalálni. A társházigazda igazán csak a gól nélküli záró játékrészben mutatott valamit, egyébként nem tudott igazán nyomást gyakorolni Kanadára.

Az S-csoportban a cseh válogatott szoros mérkőzésen, szétlövéssel győzte le a dán együttes. Lettország is megszerezte első pontjait, miután a H-csoportban Lauris Darzins mesterhármasának is köszönhetően 5–3-ra nyert Szlovákia ellen.

Eredmények:

S csoport (Stockholm):
Kanada-Svédország 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
Csehország-Dánia 2-1 (0-0, 0-0, 1-1) - szétlövéssel
Az állás: 1. Svájc 11 pont/4 mérkőzés, 2. Kanada 10/4, 3. Svédország 9/5, 4. Norvégia 6/4, 5. Csehország 5/4, 6. Fehéroroszország 3/3, 7. Dánia 3/4, 8. Szlovénia 1/4

H csoport (Helsinki):
Lettország-Szlovákia 5-3 (3-1, 1-1, 1-1)
Franciaország-Oroszország 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
Az állás: 1. Oroszország 9 pont/4 mérkőzés (16-6), 2. Egyesült Államok 9/4 (16-10), 3. Finnország 8/4, 4. Szlovákia 6/4 (12-11), 5. Franciaország 6/4 (8-11), 6. Németország 4/4, 7. Ausztria 3/4 (10-13), 8. Lettország 3/4 (9-19)

Világsztár testvérpárral erősít a svéd hokicsapat

Két világsztárral, Daniel és Henrik Sedinnel, valamint Alexander Edlerrel erősödik a svéd jégkorong-válogatott a Stockholmban és Helsinkiben zajló világbajnokság további szakaszára.

A három hokis azért vehet részt a tornán, mert klubjuk, a Vancouver Canucks kiesett az észak-amerikai profiliga (NHL) rájátszásának első körében.

Amint az a nemzetközi szövetség honlapján olvasható, az ikerpár és harmadik társuk várhatóan szombat délelőtt ér a svéd fővárosba, így a ma esti, Kanada ellen rangadón még nem léphet jégre.

Sedinék 2006-ban olimpiai bajnokok, 1999-ben és 2001-ben világbajnoki bronzérmesek voltak hazájuk válogatottjával.