Kanadát is biztosan győzte le a férfi válogatott

2012. 06. 30.

A kazahok (14-3) és a szerbek (7-5) után a kanadaiak legyőzése sem jelentett gondot a magyar férfi vízilabda-válogatottnak az olaszországi nemzetközi tornán.

Kemény Dénes legénysége péntek este hat góllal nyert az észak-amerikaiak ellen.
A két négyes csoportban zajló és a londoni játékokra való felkészülést szolgáló cosenzai torna harmadik napján a magyar együttes Varga Tamás és Steinmetz Ádám jóvoltából jutott 2-0-s vezetéshez, majd Varga Dániel alakította 3-1-re az állást az első negyedben szolgált részletekkel a nemzeti csapat honlapja.
A második nyolc percben Hárai Balázs pöckölése jelentette a 4-2-t, majd Varga Dániel öccse, Dénes lövésével lett 5-2 a nagyszünetre. A harmadik játékrészben Szivós Márton átlövése, utána a duplázó Varga Tamás találata tette végképp megnyugtatóvá a különbséget (7-2). Hosnyányszky Norbert büntetőjével lett 8-3, majd két újabb duplázó következett: előbb Steinmetz, őt követően pedig Varga Dániel adott munkát az eredményjelző kezelőjének (10-3).
Vámos Márton távoli bombája vezette be a befejező negyedet (11-4), majd 11-6 után Varga Dániel emelte háromra góljai számát (12-6). Kanadának még egy szépítő gólra tellett az erejéből, a 13-7-es végeredményt pedig közeli húzásból a triplázó Varga Tamás állította be.

Kemény Dénes:
- Úgy gondolom, ahhoz képest, hogy a hazai mérkőzéseik alapján már jól fölmértük az ellenfelet, meg ők is azért minket, egy hasznos meccs volt a mai is.
Várható volt, hogy győzünk, meg az is várható volt, hogy ilyen különbséggel. Dolgozunk tovább. Holnap, holnapután újból erősebb ellenfelek lesznek. Meglátjuk. Ez az öt mérkőzés mindenképpen nagyon lényeges ahhoz, hogy formába lendüljön a csapat."

A magyar csapat szombaton 21 órától játszik a torna elődöntőjében Olaszország válogatottja ellen.

Eredmény:
MAGYARORSZÁG-KANADA 13:7 (3:1, 2:1, 5:2, 3:3), Cosenza, v.: Caputi (olasz), Flahive (ausztrál)
Magyarország: Szécsi, Katonás, Madaras, Varga Dénes 1, Vámos 1, Hosnyánszky 1, Kiss G., Szivós 1, Varga Dániel 3, Varga Tamás 3, Steinmetz Á. 2, Hárai 1
Kanada: Randall, Kubada 1, Vikalo 1, Constantine-Bicari, Boyd 2, Robinson, Conway, Graham 2, Radojcsics, Dakics 1, Gasics, McElroy, Alekszics
Gól - emberelőnyből: 0/5, ill. 0/5 Gól - ötmétresből: 1/1, ill. -