Kanadát is legyőzte a Benedek-csapat

2013. 02. 17.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 8-5-ös győzelmet aratott Kanada ellen a Volvo Kupa második versenynapján.

A juniorválogatott pénteki legyőzése (13-7) után a kanadai nemzeti együttes ellen is nyert a magyar férfiválogatott a Volvo Kupáért kiírt kecskeméti nemzetközi vízilabdatornán. A szombati összecsapáson három góllal bizonyult jobbnak Benedek

A Kecskeméti Élményfürdőben zajló torna szombati második meccsén csaknem az első negyed közepéig kellett várni a hazai nyitótalálatra, amely végül Bátori Bence emberelőnyben elért góljával született meg, majd az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert duplázta meg az előnyt (2-0). A pénteki nyitányon meglepetésre a románokat legyűrő (12-11) észak-amerikaiak még a szünet előtt szépítettek (2-1).

A második nyolc percben a jelenlegi magyar keret másik olimpiai aranyérmese, Kis Gábor centerből, Bátori pedig akcióból volt eredményes, ám a kanadaiak - jelezvén, hogy nagyon is komolyan kell velük számolni - kiegyenlítettek (4-4). A nagyszünetre mégis kétgólos előnnyel vonulhatott el a magyar csapat, miután Hosnyánszky és Kis is újból megvillant (6-4).

A harmadik negyedet viszont a vendégek kezdték jobban, akik emberelőnyből szépítettek (6-5). Sőt az egyenlítéshez is közel álltak, de hibáztak, igaz, a magyar együttes is sorra elpuskázta lehetőségeit. Jellemző adat, hogy az addigi tíz emberelőnyös szituációból mindössze egyet volt képes góllal befejezni a hazai gárda. Már csupán 21 másodperc volt vissza a játékrészből, amikor végre javult a helyzet: a balkezes Vámos Márton a kanadai kapuba bombázott (7-5).

A befejező negyednek éppen a fele pergett le, amikor eldőlt a mérkőzés: Kis harmadik centergóljával 8-5-re módosult az eredmény, s innen már nem volt visszaút a kanadaiak számára.

Eredmény:
Magyarország-Kanada 8:5 (2:1, 4:3, 1:1, 1:0), Kecskemét
Magyarország: Decker A., Bátori 2, Vámos 1, Hosnyánszky 2, Decker Á., Szivós, Kis G. 3. Cs.: Jansik D., Salamon, Mezei, Gór-Nagy, Fülöp B
Kanada: Alekszics, Kudaba 2, Constantin-Bicari 1, Robinson, Graham, Diggle 1. Cs.: Vikalo, Radojics 1, Taschereau, Gasics, McElroy
Gól - emberelőnyből: 1/12, ill. 2/10 Gól - ötméteresből: -, ill. 0/1
Kipontozódott: Decker Á., Salamon, Jansik, ill. McElroy, KudabaMagyar juniorválogatott-Románia 8:12 (2:4, 3:1, 2:4, 1:3)
Magyar juniorválogatott-Románia 8:12 (2:4, 3:1, 2:4, 1:3), Kecskemét
Magyar juniorválogatott: Molnár D., Jansik Sz. 1, Berta, Szabó B. Lőrincz B. 3, Csapó 2, Német T. Cs.: Sánta, Bedő 1, Dőry, Manhercz 1, Telegdy, Gyárfás
Románia: Dragusin, Negrean 3, Diaconu 2, Busila 1, Oanta, Chioveanu, Georgescu 1. Cs.: Gheorghe 2, Gospodinov, Goanta Cretu 1. Popoviciu 2
Gól - emberelőnyből: 4/14, ill. 2/9 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Szabó B., ill. Goanta, Busila