Kanadát is legyőzte a hokivébé meglepetéscsapata

2013. 05. 06.

Az oroszok főként Ilja Kovalcsuk három góljával verték a németeket, míg a svájciak a svédek legyőzése után újabb meglepetést okozva szétlövéssel Kanadát is felülmúlták a finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon.

Az amerikaiak a letteket, a norvégok a dánokat győzték le a vasárnapi játéknapon.
A gól nélküli első harmadot követően a lettek szereztek vezetést, de egy perccel múlva egyenlítettek az amerikaiak, akik újabb 130 mp elteltével már átvették a vezetést, amelyet a végéig további két gólt szerezve megőriztek.
Hiába a dán mezőnyfölény, a norvégok az első, majd a második harmadot is 1–0-ra hozták. Ami azonban addig nem jött össze a dánoknak 25 lövésből, összejött a harmadik harmadban. Sőt: a négy lövésükből két gól született, az 50. percben iksz volt állás. A túlóráig azonban nem jutottak el, Patrick Thoresen ugyanis az 58. percben megszerezte a norvégok győztes találatát.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2013

H-CSOPORT (Helsinki)
Lettország–Egyesült Államok 1–4 (0–0, 1–2, 0–2)
Franciaország–Ausztria 3–1 (2–0, 1–0, 0–1)
Németország–Oroszország 1–4 (0–0, 0–2, 1–2)
A H-csoport állása: 1. Oroszország 6 pont (10–1), 2. Egyesült Államok 6 (9–4), 3. Finnország 5 (6–3), 4. Szlovákia 3 (6–4), 5. Franciaország 3 (5–7), 6. Németország 1 (4–8), 7. Ausztria 0 (4–8), 8. Lettország 0 (1–10)

S-CSOPORT (Stockholm)
Norvégia–Dánia 3–2 (1–0, 1–0, 1–2)
Fehéroroszország–Szlovénia 4–3 (1–1, 1–0, 2–2)
Svájc–Kanada 3–2 – szétlövéssel (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0)
A H-csoport állása: 1. Norvégia 6 pont (6–3), 2. Svájc 5 (6–4), 3. Kanada 5 (5–4), 4. Csehország 3 (3–2), 5. Svédország 3 (4–4), 6. Fehéroroszország 3 (4–5), 7. Szlovénia 0 (4–7), 8. Dánia 0 (3–6)