Kapás Boglárka ötödik 400 gyorson, hétfőn két magyar is döntös 200m vegyesen

2013. 07. 28.

A vasárnap délutáni programban egy döntőben és két elődöntőben, négy magyar úszónő volt érdekelt.

A délutáni elődöntőben az első futamba kapott besorolást Verrasztó Evelyn, aki a délelőtti előfutamból 58.95 másodperces egyéni csúcsbeállítással, a teljes rangsorban tizennegyedikként lépett tovább. Második úszása alkalmával még jobb időt ért el, 58.74-gyel - futamában hetedikként - csapott a célba, s összesítésben két helyet előrébb lépett, azaz tizenkettedikként zárt.
Ezzel együtt nem jutott be a döntőbe 100 méter pillangón, de a mai úszása több , mint bíztató az elkövetkező napokra.
"Kicsivel még jobbat vártam, de azért így sem rossz, végülis egyéni csúccsal mutatkoztam be a vb-n - kezdte értékelését Verrasztó. - Ráadásul ez nem az igazi számom, legutóbb 2007-ben indultam 100 pillangón nagy versenyen. Úgyhogy kezdésnek jó volt ez, élveztem az úszást, remélem, a folytatásban is így lesz."

Nem sokkal később következett a női 200m vegyes elődöntője két futammal mindegyikben egy-egy magyarral.

Jakabos Zsuzsanna az első elődöntős futamban úszott, amelyben a harmadik helyen végzett 2:11.21-gyel, a délelőtti 2:12.31-en jelentősen faragva. A második futam után derült ki, hogy ezzel az idővel a 8. helyen bejutot a hétfői fináléba.
"Ez bizony kicsit nehezebb volt, mint reggel, kiúsztam magam... A futambeli harmadik helynek, s még inkább annak, hogy bejutottam a döntőbe, viszont nagyon örülök" - összegzett Jakabos.
Hosszú a délelőtti 2:08.45 perces idejénél valamivel lassabban úszott délután, de a 2:08.59 is a legjobb volt, nem csupán a második futamban, hanem a teljes 16 fős elődöntős mezőnyt tekintve is.

A vasárnapi egyetlen magyar finalista Kapás Boglárka nagyszerű úszással ötödik lett 400 méter gyorson..
A 2010-es ifjúsági olimpiai bajnok a táv első felében a 7-8. helyen tempózott a vasárnap délutáni döntőben, de aztán fokozatosan előrébb lépett, és 4:05.90 perccel ötödikként csapott célba. Ideje saját korábbi magyar csúcsánál jobb volt, de a délelőtti friss, 4:05.61-es rekordjánál nem, amellyel egyébként ugyancsak ötödik lett volna.

Győzött az amerikai Katie Ledecky 3:59.82-vel. Második lett a spanyol Melanie Costa Schmid (4:02.47), harmadikként pedig az új-zélandi Lauren Boyle (4:03.89) végzett.

A vasárnapi döntők eredményei:

férfiak:

400 m gyors, világbajnok: Szun Jang (Kína) 3:41.59 p, 2. Hagino Koszuke (Japán) 3:44.82, 3. Connor Jaeger (Egyesült Államok) 3:44.85

4x100 m gyorsváltó, világbajnok: Franciaország (Yannick Agnel, Floren Manaudou, Fabien Gilot, Jeremy Stravius) 3:11.18 p, 2. Egyesült Államok (Nathan Adrien, Ryan Lochte, Anthony Ervin, James Feigen) 3:11.42, 3. Oroszország (Andrej Grecsin, Nyikita Lobincev, Vlagyimir Morozov, Danila Izotov) 3:11.44

nők:

400 m gyors, világbajnok:, Katie Ledecky (Egyesült Államok) 3:59.82 p, 2. Melanie Costa Schmid (Spanyolország) 4:02.47, 3. Lauren Boyle (Új-Zéland) 4:03.89, ...5. KAPÁS BOGLÁRKA 4:05.90

4x100 m gyorsváltó, világbajnok: Egyesült Államok (Missy Franklin, Natalie Coughlin, Shannon Vreeland, Megan Romano) 3:32.31 p, 2. Ausztrália (Cate Campbell, Bronte Campbell, Emma McKeon, Alicia Coutts) 3:32.43, 3. Hollandia (Elise Bouwens, Femke Heemskerk, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo) 3:35.77