Karakas Hedvig nyolcaddöntős

Karakas Hedvig negyeddöntős

2012. 07. 30.

Karakas Hedvig második meccsét is megnyerte, így negyeddöntőbe jutott a cselgáncstorna női 57 kg-os súlycsoportjában a londoni olimpia hétfői versenynapján.

Az újpesti dzsúdós a spanyol Concepcion Bellorin legyőzése után a nyolc közé jutásért már jóval nehezebb ellenféllel, a világbajnoki ezüstérmes brazil Rafaela Silvával találkozott. Silva az első meccsén könnyedén verte a német Miryam Ropert.

A brazil indította az első támadást, de nem sikerült végigvinnie. Másfél perc múlva intették Karakast, aki nem talált fogást ellenfelén. Aztán újra Silva indított egy dobást, amiért a vezetőbíró vazarit ítélt, de a zsűri jelezte, hogy visszanézik a jelenetet. A tanácskozás vége az lett, hogy szabálytalan lábra fogásért 2:51 perccel a vége előtt leléptették a brazilt.

Silva nem akarta elhinni az ítéletet, a fejét fogva a tatamira vetette magát, alig akart felállni. Fél óra múlva még mindig vigasztalhatatlan volt, a hangosan zokogó versenyzőt edzője támogatta az öltözőbe.

Azt hittem, a bíró törli majd a vazarit, de aztán Sanyi bácsi (Illés Sándor, Karakas edzője) szólt, hogy le fogják léptetni - nyilatkozott Karakas. - Silva egy évvel fiatalabb nálam, de ahhoz képest nagyon taktikus versenyző, balos alapállású, arra kellett figyelnem, hogy a bal kezével ne fogjon rá a csípőmre. Amikor eldobott, igyekeztem kikerülni az ippont, így meg is húztam a lábamat, de a továbbjutás mindenért kárpótol."

Karakas ellenfele a negyeddöntőben az Európa-bajnok, vb-bronzérmes román Corina Caprioriu lesz.