Kedden javíthat a Pick Szeged

2013. 05. 21.

Szombaton Veszprémben megkezdődött a kézilabda NB I bajnoki döntője, melynek első mérkőzésén a Pick Szeged nagyarányú vereséget szenvedett a házigazda veszprémiektől.

A szegediek az első játékrészben abszolút versenyben voltak az ellenféllel, ám a második játékrészben megtört a lendületük és a Veszprém nem kegyelmezett. Kedden jön a második felvonás, a Pick játékosok természetesen javítani szeretnének.

"Egy szerencsénk van, hogy a bajnoki döntő lebonyolítása olyan, hogy nem számít a gólkülönbség, az, hogy mennyivel kapsz ki egy meccsen. Kedd este itt a javítási lehetőség, és nem kérdés, hogy javítani szeretnénk, egyenlíteni a párharcban. Jó volt átélni az első félidőt, jól játszottunk, határozott volt a védekezésünk, szoros volt a csata. Ezt viszont a második félidőben pár perc alatt elrontottuk. Most egy dolgunk van, megismételni azt a 30 percet, amit Veszprémben játszottunk, és ezt 60 percen keresztül véghezvinni. Külön szeretném megköszönni annak kis szegedi magnak a bíztatást, akik ott voltak a veszprémi lelátón, jó volt őket hallani" - értékelte a szombati mérkőzést Mikler Roland a Pick Szeged és a válogatott elsőszámú kapusa.

A szegedieknek a mostani bajnokságban már sikerült legyőzniük az ősi rivális Veszprémet, mégpedig nem is akárhogyan. Az októberi meccsen a Szeged Larholm és Sulc 8-8 góljával 31-24 arányban nyert és valami hasonló produkcióra lenne kedden is szüksége a Szegednek ahhoz, hogy megtörje ellenfele lendületét és önbizalmát.

"Biztos vagyok benne, hogy megtudunk változni a második meccsre, kedd estére összekapjuk magunkat. Az a szellemesség, ami jellemző volt ránk az első félidőben, az a második játékrészre teljesen eltűnt. Buta, könnyű gólokat kaptunk, így pedig nem lehet esélyünk a Veszprém ellen. Ez lesz a lényeg a második találkozón, hogy összeszedetten, koncentráltan kézilabdázzunk. Képesnek tartom a csapatot az egyenlítésre" - mondta a keddi összecsapásról Ancsin Gábor.

A szegediek számára jó hír, hogy a második meccsen már számíthat Skaliczki László az első mérkőzést sérülés miatt kihagyó csapatkapitányra, Vadkerti Attilára.