Kerekezés a kánikulában: Lovassy nyerte a mezőnyversenyt

2013. 06. 23.

A férfiaknál a londoni olimpikon Lovassy Krisztián, a nőknél Szurominé Pulsfort Diána nyerte az országúti kerékpárosok országos bajnokságának mezőnyversenyét.

A férfiakra 166 kilométer megtétele várt Újkígyós térségében. A rajt után nem sokkal négy részre szakadt a mezőny. Az ötfős élbolyt az Utensilnord Ora24.eu versenyzői és a bianchis Molnár István alkották, alig 15 km-re a céltól közel tíz perc volt az előnyük. A célegyenesben Lovassy Krisztián klubtársával, Dér Zsolttal vívott nagy küzdelmet, s végül előbbi bizonyult gyorsabbnak a sprintbefutóban.

A női indulók 83 kilométeren mérték össze tudásukat. A rekkenő hőségben három kisebb szökés volt, a bianchis Kusztor-Jurenka Krisztina mindhárom akcióban benne volt. Az újkígyósi célegyenesbe azonban klubtársa, Szurominé Pulsfort Diána, Jakócs Fruzsina (Merida) és Al Saidi Leila (Team Veloki) fordult be elsőként, a befutó során pedig Szurominé diadalmaskodott.

Eredények:
Országúti kerékpároszás, mezőnyverseny
férfiak (166 km), Bajnok: Lovassy Krisztián (Utensilnord Ora24.eu) 4:01:42 óra, 2. Dér Zsolt (Utensilnord Ora24.eu) azonos idővel, 3. Molnár István (Bianchi Club KE) a.i.

nők (83 km), B: 1. Szurominé Pulsfort Diána (Bianchi Club KE) 2:21:49 óra, 2. Al Saidi Leila (Team Veloki) azonos idővel, 3. Jakócs Fruzsina (Merida) a.i.