Két arany, egy bronz az ifjúsági Eb-n

2012. 07. 09.

Két magyar elsőséget és egy harmadik helyet hozott a zárónap az úszók belgiumi ifjúsági Európa-bajnokságán.

A korosztályos válogatott a nemzetek rangsorában is előkelő pozícióban, az ötödik helyen végzett a három arany, három ezüst és három bronz alkotta éremgyűjteményével.
Az egyik vasárnapi aranyat a tavaly szerzett kontinensbajnoki címét megvédő Sztankovics Anna érdemelte ki 100 m mellen.

"Anna, aki 200 mellen a második, 50-en pedig a harmadik volt itt, Antwerpenben, ma 100-on remekelt, és egyéni csúccsal, 1:08.43 perccel lett Európa-bajnok, csaknem egy másodpercet vert rá a második helyezettre. Jó úton halad abban az irányban, hogy igen jó mellúszó váljon belőle a felnőttek között is" - mondta a helyszínről Güttler Károly utánpótlás-kapitány az MTI-nek.

Sztankovicshoz hasonlóan aranyérmes lett Sebestyén Dalma is, aki a 200 m vegyesúszás döntőjében diadalmaskodott 2:16.08 perccel.

"Nagy volt a nyomás rajta, hiszen esélyesnek számított, de elbírta ezt a terhet is kommentált a kapitány, aki hozzátette: "Amúgy tegnap még a mainál is jobb időeredményt ért el a 15 éves versenyző, aki a selejtezőben megjavította Egerszegi Krisztina korosztályos magyar csúcsát."

A belgiumi kontinensviadal harmadik vasárnapi érme egy bronz György Rékáé lett, aki Sebestyén mögött végzett harmadikként 200 m vegyesen 2:17.20-as idővel.