Roland Garros 2013: Babos Timea győzött a kvalifikáció első fordulójában

Két brék döntött, Babos Timea a nyitókörben kiesett

2013. 06. 11.

Babos Tímea nem jutott tovább az első fordulóból a 235 000 dolláros Aegon Classic elnevezésű füves pályás versenyen, miután két szettben vereséget szenvedett a selejtezőből érkezett Nagyija Kicsenoktól. A találkozó 66 percig tartott.

Babos a múlt héten még salakon szerepelt Marseille-ben, kemény kondiedzésekkel is igyekezett felkészülni az előtte álló feladatokra. Az ukrán játékos a hétvégén még hozzászokott a birminghami fűhöz, a selejtezőben két értékes győzelmet aratott.

Kicsenok a főtáblán is folytatta jó szereplését, ezt elsősorban kiváló adogatásainak köszönhette. A világranglista 165. helyén álló 20 éves játékos a 32 perces első szettben 3:2 után brékelte ellenfelét 30-ra, ezzel el is döntötte a nyitó játszma sorsát.
Timea 5:3-nál bréklabdához jutott, de ezt Kicsenok ásszal hárította, majd kiszerválta adogatójátékát.

A második szettben a magyar játékos 3:3-ig négy ászt ütött, mindössze egy labdamenetet veszített adogatóként. Ekkor viszont jött egy nehéz szervagém, de három kettőshiba ellenére ezt még hozta. 4.4 után viszont Kicsenok ismét elnyerte ellenfele adogatását, majd adogatóként lezárta a mérkőzést.

Babos legközelebb Eastbourne-ben lép pályára a 690 000 dolláros Aegon International selejtezőjében.