Két magyar bokszarany a keszthelyi uniós bajnokságon

2013. 07. 07.

A 64 kilogrammos Nagy Bianka és a 81 kilós Kovács Mária aranyérmet nyert az európai uniós női ökölvívó-bajnokságon, Keszthelyen.

A sportági szövetség tájékoztatása szerint a szombati döntőben Nagy megosztott pontozással, 2-1-re nyert a cseh Martina Schmoranzova ellen, míg Kovács egyhangú pontozással, 3-0-ra bizonyult jobbnak a német Sarah Scheurichnál. Három éve ugyancsak Keszthelyen rendezték az uniós Eb-t, Nagy és Kovács akkor is bajnok lett.

A felnőttek mezőnyében kiharcolt két aranyérem mellé az ifjúságiak is szereztek négyet Wurst Nikolett (51 kg), Csősz Nikolett (64 kg), Szatmári Petra (81 kg) és Banicz Vivien (+81 kg) jóvoltából.
A magyarok az ifjúsági, junior és felnőtt eredményeket összesítve 18 dobogós helyezést harcoltak ki.

A női ökölvívás első olimpiai bajnokát Keszthelyen sem tudta legyőzni senki, így újra az Európai Unió bajnoka lett.
Tavaly a londoni olimpián először szerepelt az ötkarikás programban a női ökölvívók küzdelme. A szakág történelminek számító első aranyérmét a brit Nicola Adams szerezte meg, aki londoni sikere után ezen a héten Keszthelyen, az európai uniós női ökölvívó bajnokságon húzott kesztyűt. Adams szépen menetelt ezúttal is, a szombati döntőben pedig a bolgár Stoyka Petrova ellen győzött egyhangú pontozással, így sikerrel védte meg címét.
A britek számára amúgy is jól alakul a keszthelyi verseny, hiszen Adams mellett a cseh Alice Sromkova ellen győztes Lisa Whiteside és a holland Nouchka Fontijnt felülmúló Savannah Marshall is győzni tudott.
A verseny másik olimpiai bajnoka az ír Katie Taylor (60 kg) is megnyerte súlycsoportját. Ő idő előtt fejezte be a finálét a francia Estelle Mossely ellen. A torna legjobb bokszolójának is őt választották.