Két magyar közelebb került a főtáblához

2012. 05. 02.

Czink Melinda és Marosi Katalin győzött a 220 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix, salakpályás női tenisztorna selejtezőjének első fordulójában.

A Római Teniszakadémián lebonyolított mérkőzéseken Czink a francia Kristina Mladenovicot győzte le, míg Marosi Jani Réka-Lucát búcsúztatta.

Kapitány Kinga és Vaszilissza Bulgakova kiesett a kvalifikáció első körében.

Selejtező, 1. forduló:

Czink-Mladenovic (francia) 4:6, 6:3, 6:4, Marosi-Jani 6:2, 6:7 (3-7), 6:2, Amanmuradova (üzbég)-Bulgakova 6:2, 6:2, Birnerova (cseh)-Kapitány 6:1, 6:3

A főtáblára jutáshoz, amelyen alanyi jogon Babos Tímea és Arn Gréta szerepel, két győzelem szükséges.

Az összecsapások vasárnap 11 órától folytatódnak.

Balázs nem jutott döntőbe, de így is kétszáz helyet javít

Balázs Attilának nem sikerült az újabb bravúr, vereséget szenvedett az elődöntőben a 398 250 euró összdíjazású bukaresti tenisztornán.

A viadal honlapja szerint a 23 éves, a világranglistán 450. magyar játékos két játszmában, 1 óra 9 perc alatt kapott ki az olasz Fabio Fogninitől.

Az elmúlt nyolc év első magyar ATP-főtáblása így is óriási bravúrt hajtott végre Bukarestben. A tapasztalt olasz teniszező, aki tavaly legjobbjaként a 32. volt a világranglistán (jelenleg az 57.) végig nagyon pontosan és határozottan játszott, szinte a lélegzethez sem hagyta jutni a magyart, aki a selejtezőből jutott az elitmezőnybe. Az első szett még szorosabb volt, Fognini 45 perc alatt jutott előnyhöz.

A folytatás már jóval rövidebb volt, a San Remó-i játékos nagyon gyorsan elhúzott, Balázs fáradni látszott, pontatlan volt és újabb 245 perc elteltével véget ért a bukaresti sikersorozat.

„Nem tudtam rendesen kipihenni magam, a pénteki Malisse elleni meccsen nagyon elfáradtam, ezért nem lett szorosabb a mérkőzés - mondta az MTI-nek a magyar játékos, aki hétfőtől várhatóan közel kétszáz helyet javít a ranglistán.
„Ellenfelem nagyon tapasztalt játékos, azonnal kihasználta ezt, több esetben is elég volt annyi, hogy visszaadta a labdát. Ami a folytatást illeti, a jövő héten az estorili viadalon indulok, az elődöntős helyezésemnek köszönhetően főtáblás leszek.”

A portugáliai salakpályás viadal összdíjazása 450 ezer euró, az első helyen az argentin Juan Martin del Potrót emelték ki.

A selejtezőből indult Balázst megelőzően Sávolt Attila játszhatott a magyarok közül ATP-viadal főtábláján, még 2004-ben. A sorozatban legutóbb elődöntőbe szintén Sávolt jutott be, 2002-ben a lengyelországi Sopotban.

A bukaresti viadalon egy másik magyar teniszező ért el hasonlóan kimagasló eredményt: 1995 szeptemberében Noszály Sándor - szintén a selejtezőből feljutva - a Roland Garroson kétszer győztes spanyol Sergi Bruguera legyőzésével bejutott az elődöntőbe, és ott az akkori salakkirálytól, az osztrák Thomas Mustertől kapott ki. Muster abban az évben nyert Párizsban.

Eredmények, elődöntő:
Simon (francia, 1.)-Bachinger (német) 7:5, 6:2
Fognini (olasz)-Balázs Attila 6:3, 6:1

Babosék kikaptak az elődöntőben

Babos Tímea a luxemburgi partnerével kikapott a Petra Cetkovska, Alekszandra Panova duótól a 220 ezer dollár összdíjazású marokkói salakpályás torna elődöntőjében.

Az összecsapás 1 óra 34 percig tartott. Babosék nagy csatában hozták az első játszmát, a másodikban simán egyenlítettek Cetkovskáék, majd a döntő rövidítésben meg is nyerték a partit.

páros, elődöntő:Cetkovska, Panova (cseh, orosz)- Babos, Minella (magyar, luxemburgi) 6:7 (5-7), 6:2, 10-6 - döntő rövidítés