Fucsovics Márton első ATP Challenger torna győzelme

Két meccslabdát hárítva elődöntőbe jutott Fucsovics Márton

2013. 11. 23.

A világranglista 220. helyén álló Andrea Arnaboldi 4:6, 6:2, 7:6-os legyőzésével bejutott az andriai challengertorna elődöntőjébe Fucsovics Márton.

Két meccslabdát is hárított, majd rövidítésben megnyerte a találkozót a negyeddöntőben!
Már 29 ATP pont tulajdonosa Fucsovics Marci, aki a héten a dél-olaszországi Andria 30.000 euró összdíjazású versenyén szerepel.

Az elsőszámú magyar férfi versenyző két kétszettes meccsen jutott el a legjobb nyolc közé, a másodikat ráadásul a 2. kiemelt ellen érte el, így némiképp esélyesebbnek számított, mint ellenfele, az olasz Arnaboldi, aki a 220. helyen áll a világranglistán és az első körben az 5. kiemeltet verte.

A 233. helyezett magyar az első szettet szorosan ugyan, de elvesztette (egy break döntött), a másodikban azonban kiegyensúlyozottabb volt az ellenfél szervájánál is és kilenc breaklabdájából kettőt értékesíteni is tudott.

A döntő szettben aztán Marci hamar breakelt, 3-1-re elhúzott, de Arnaboldi sorozatban három gémet megnyerve átvette a vezetést, majd 4-5-nél Marcinak már a meccsben maradásért kellett szerválnia, majd miután ezt sikerrel megtette, 5-6-nál újra rajta volt a nyomás.

Marci 30-mindnél egy kettőshibával meccslabdához juttatta ellenfelét, ezt azonban Marci hárította, majd a követező meccslabdánál egy jó szerva segített, ezt követően pedig két pontot hozott Marci, ezzel rövidítésre mentette a találkozót.

A tie-breaket Marci kezdte jobban, 4-1-es, majd 5-1-es vezetésre tett szert, 6-1-nél pedig öt meccslabdája volt. Az első hármat nem sikerült kihasználnia, utána azonban már sikerrel járt és 4-6 6-2 7-6(4)-ra megnyerte a találkozót.

Fucsovics az elődöntőben a 4. helyen kiemelt kanadai Frank Danceviccsel (134.) találkozik.

ATP-CHALLENGERTORNA, ANDRIA (30 000 euró, kemény pálya)

EGYES, NEGYEDDÖNTŐ: Fucsovics Márton (magyar)–Arnaboldi (olasz) 4:6, 6:2, 7:6 (7–4)

(Forrás: mtsztenisz)