Két nap után a második helyen az EYOF éremtáblázatán

2017. 07. 26.

A győri EYOF második versenynapján az atléták, judósok és az úszók szállították az érmeket. A magyar csapat az éremtáblázat második helyén áll az oroszok mögött három arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel.

Kedden megkezdték küzdelmeiket a judósok is a XVI. Nyári Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. A judoteremben izzott a levegő, hiszen két magyar egészen a döntőig menetelt. Az 50 kg-osok között Feczkó Csanád a döntőben a Daan Moes ellen lépett tatamira, 2 vazarival verte holland ellenfelét, és lett a győri EYOF első judo-aranyérmese. A 44 kilós Kardos Tímea és a Amy Platten sokáig nem bírt egymással, majd a magyar lány a hosszabbításban ipponnal maradt alul a brit ellen. Vida András az 55 kilósoknál a második fordulóban kiesett.

Az atléták első érmét a női 100 méteres síkfutás döntőjében elért ezüstérmével Takács Boglárka szállította a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválról. Fiú 100 méteren Ilovszky Dominik 70 méternél még az élen haladt, de a végén 4 századdal lemaradt a dobogóról, és 4. lett. Kalapácsvetésben Giczi Eszter 6. lett, távolugrásban Endrész Klaudia 9. lett; fiú távolban Pintér Erik nem jutott a fináléban.

A győri Aqua Sportközpontban három magyar érem született. Az úszók közt Zombori Gábor szállította a második versenynap első érmét, a 100 méteres hátúszás döntőjében másodikként, két tized másodperccel a győztes után csapott célba. Ezüstérem. A 800 méteres női gyorson Nagy Réka - aki már 3. érmét nyerte Győrben - 2. lett, Fábián Fanni ugyan harmadikként ért célba, de nemzetenként csak egy sportoló állhat dobogóra így nem őt hozták ki bronzérmesnek. A 4x100-as mix-váltó Zombori Gábor, Böhm Sebestyén, Hatházi Dóra, Nagy Réka összeállításban bronzérmes lett. Az előfutamban Muzsnay Zsófia úszott, a döntőben Réka, utóbbi így 4. EYOF-érmét is bezsebelte. Zsófi megkapta érmét, de mivel úgy érezte, azt inkább a 800-as döntőt úszó Fanni érdemelné, a fair-play szellemében felajánlotta azt sporttársának, aki azonban nem fogadta el. A 100 méter mell döntőjében Böhm Sebestyén 5., 100 háton Matula Fanni 4. helyen ért célba, Pózvai Kiara a középdöntőben 14. lett, nem jutott fináléba, amiről Szabados Bence a 13. helyével szintén lemaradt.

Kajak-kenuban a nap két fordulója után minden versenyszámban bejutottak versenyzőink - Szellák Szabina, Opavszky Márk, Molnár Csenge, Horváth Benedek, Rendessy Eszter és Keresztes Kristóf - a szerdai elődöntőbe.

Kerékpárban az időfutamokat rendezték. Bajorfi Eszter, Fördős Kata Barbara, Vass Kata Blanka, Füri Márton, Sánta Ármin és Varga Bálint a mezőny második felében végzett.

Teniszben hárman léptek pályára a 32 között, közülük Jánosi Luca 6:0, 6:4 arányban jutott tovább. Drahota-Szabó Dorka és Fajta Péter nem folytatja tovább a küzdelmeket.

A tornászok első versenynapján a Mészáros Krisztofer, Tomcsányi Benedek, Rengei Balázs összeállítású ifi tornászválogatott a 12. helyen végzett a csapatok versenyében. Mészáros Krisztofer bejutott az egyéni összetett és a talaj fináléjába.

A lány kézilabdázók sima meccsen nyertek a norvégok ellen 26-15-re, a fiúk viszont kiélezett találkozón 26-24-re kikaptak a horvátoktól.

A fiú kosárlabda-válogatott - amely a nyitófordulóban a törököktől kapott ki 96-64-re - ezúttal a litvánokkal szemben maradt alul 81-65-re. A lányok viszont fölényes, 87-38-as győzelmet arattak a csehek felett.

A házigazda röplabda-együttesek közül a fiúk nem tudtak szettet nyerni a csehek ellen, míg a lányok az oroszoktól kaptak ki hasonlóképpen.