Két újszászi, egy-egy borjádi és cserszegtomaji első hely a Felnőtt Országos Bajnokságon

2013. 11. 26.

1993. november 28-án rendeztek első alkalommal Újszászon lábtoll-labda versenyt.

Ez volt, akkor a magyarországi lábtoll-labda versenyek sorában a második. Azóta minden év novemberében összegyűlnek az ország legjobb lábtoll-labdázói a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen. 1994-ben és 1995-ben még csak barátságos versenyen, 1996-tól a mindenkori Felnőtt Országos Bajnokságon.

November 23-24-én a 18. Felnőtt Országos Bajnokságon a házigazdák a Joó Anett, Makai Gréta, Vágó Henriett összeállítású női hármas és Tóth Gábor révén két bajnoki címet nyertek. A férfi hármas aranyát a vb harmadik Himmer János, Kleics Dávid, Nyisztor Zoltán, Pop Valentin, Wágner Gábor (Borjád SE) vitte el. Női egyéniben a cserszegtomaji Mile Alexandra sorozatban harmadszor végzett az élen. A húsz éve játszó Tóth Gábor tizenkettedszer lett egyéni bajnok. Tóth mellett még ifj. Fehér János büszkélkedhet húsz éves játékos múlttal.

Eredmények

Férfi hármas (18): Bajnok: Himmer János, Kleics Dávid, Nyisztor Zoltán, Pop Valentin, Wágner Gábor (Borjád SE), 2. Becskereki László, Herczeg Gábor, Kézér Zsolt, Tóth Gábor (Újszászi VVSE), döntő:21-18, 21-19, 3. Bakó János, Köböl Áron, Kurdi Gábor, Tóth Roland (Újszászi VVSE)

Férfi egyéni (38): Bajnok: Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Herczeg Gábor (Újszászi VVSE), döntő: 21-13, 24-22, 3. Huszár Emil (Nagykanizsa ZSE) és Kleics Dávid (Borjád SE).

Női hármas (9): Bajnok: Joó Anett, Makai Gréta, Vágó Henriett (Újszászi VVSE), 2. Kunics Réka, Morvai Noémi, Vlasics Dalma (Nagykanizsa ZSE), döntő: 21-13, 21-19, 3. dr. Farkas Martina, Gyapjas Adrienn, Heinek Amáta, Merk Gréta (Borjád SE).

Női egyéni (21): Bajnok: Mile Alexandra (Z+D Cserszegtomaji SK), 2. Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE), döntő: 21-13, 18-21, 21-17, 3. Gyapjas Adrienn (Borjád SE) és Joó Anett (Újszászi VVSE).