Kétgólos előnyről buktunk el Montenegró ellen

2012. 07. 08.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Montenegrótól a dublini felkészülési tornán.

A végig kiélezett összecsapáson négy perccel a vége előtt még két góllal vezettünk…
A Románia és Nagy-Britannia elleni könnyed győzelem után ezúttal nagy falat várt Kemény Dénes együttesére a dublini felkészülési tornán. A magyar válogatott Montenegró ellen szállt vízbe.

Jól kezdtük a mérkőzést. Madaras Norbert fórból szerezte a találkozó első gólját, amely után még két emberelőnyös találatot jegyezhettünk föl: Mladan Janovics és Varga Dénes lövése után 2–1-re vezettünk az első szünetben.

A második játékrészben a megszokott forgatókönyv szerint alakultak az események: Montenegró egyenlített, majd jött a vezetést jelentő magyar gól, és ismét az egyenlítés. A nagyszünetben 4–4 állt az eredményjelzőn.
A mérkőzésen kiegyenlített volt a küzdelem, látszott, hogy a két csapat csaknem egyformán erős. Akciógól alig volt, szinte mindig csak fórból voltak eredményesek a csapatok. Ráadásul egy gólnál többel egyszer sem tudott meglépni egyik válogatott sem a másiktól. Kiss Gergely és Hosnyánszky Norbert vitte ezúttal a hátán a magyar csapatot.

A harmadik negyedben Madovics ugyan előnyhöz juttatta az övéit, de Hosnyánszky és Kiss góljával ismét fordítottunk. Hogy aztán egy montenegrói találat után az utolsó negyednek 6–6-tal vágjunk neki.

A negyedik negyed közepén olyan történt, ami addig nem: a mérkőzésen kétgólos előnyre tettünk szert. Ekkor azonban lehet, hogy elhittük, megvan a meccs, mert összeomlott a Kemény-csapat, a montenegróiak pedig sorozatban három gólt szerezve fordítottak, és megnyerték az összecsapást.

A magyar csapat vasárnap a torna zárómérkőzésén, egyben döntőjén száll vízbe, magyar idő szerint 16.30-kor, Horvátország ellen.