Kettős győzelem a BL-ben

2012. 11. 29.

Az egri pólócsapat kiütéses, 13-4-es győzelmet aratott a holland Schuurman felett a vízilabda BL A csoportjának 5. fordulójában.

Két idegenbeli vereség és egy itthoni győzelem után negyedik fellépésén, hazai medencében nyert az Eger férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligájában: a hevesi gárda szerda este kilenc góllal múlta felül holland ellenfelét.

A BL csoportkörös szakaszának szerdai játéknapján a Bitskey-uszodában az Eger felettébb udvarias házigazdaként hagyta, hogy a vendégek szerezzenek vezetést, sőt hogy 2-0-ra elhúzzanak. A hazaiak álmatagon kezdtek, olyannyira, hogy az "ébredésre", azaz az első egri találatra a második negyed elejéig kellett várniuk a honi nézőknek. Akkor viszont gyors egymásutánban - Bátori Bence és Gór-Nagy Miklós révén - kétszer is bevették a Schuurman kapuját a vendéglátók (2-2). Néhány percig megint "pihent" Gerendás György alakulata, majd a nagyszünet előtt nem sokkal Salamon Ferenc pompás lövést zúdított a jobb felső, Bundschuh Erik pedig a bal alsó sarokba (4-2).

Meglepő módon azonban a hollandok 4-3-ra szépítettek, a harmadik negyed kezdetén pedig ki is egyenlítettek (4-4). A hetedik emberelőnyét aztán végre gólra váltotta az Eger Kovács Gábor jóvoltából (5-4), a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter pedig 6-4-re módosította az állást úgy, hogy közelről pöckölt a hálóba. Innentől pedig egyre inkább érvényre jutott a két gárda között meglévő tudáskülönbség, mert Salamon, s - a csaknem a félpályáról (!) eredményes - Bátori duplájával 8-4-re nőtt a különbség.

A befejező nyolc percben Biros büntetője már ötgólos vezetést jelentett, majd a sorozatban négy (!) gólt vágó kanadai légiós, Kevin Graham tette teljessé az egri diadalt (13-4). A siker nyomán a magyar csapat a harmadik helyre lépett előre a csoportban, ahonnan majd az első négy jut tovább a nyolcaddöntőbe.

Eredmény, Bajnokok Ligája, A csoport, 5. csoportkör:
A csoport
Spartak Volgográd-Waspo Hannover 12:4 (1:1, 2:1, 5:1, 4:1)
Eger-Schuurman Borculo 13:4 (0:2, 4:1, 4:1, 5:0), Eger, v.: Paoletti (olasz), Delon (francia)
Eger: Szécsi, Bátori 2, Graham 4, Salamon 2, Mezei, Biros 2, Gór-Nagy 1. Cs.: Gerritse, Kovács G. 1, Seman, Chilkó, Bundschuh 1
Schuurman Borculo: Beskers, Frikk 1, Reuten 1, L. Gottemaker, R. Gottemaker, Vab der Laan, Lucas 1. Cs.: Frauenfelder 1, Siewers, Jansen, Berendsen, Roolvink
Gól - emberelőnyből: 3/10, ill. 0/6 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 0
Kipontozódott: R. Gottemaker
A csoport állása:
1. Vouliagmeni 12 (4 meccsből), 2. Spartak Volgográd 12 (5), 3. Eger 6 (4), 4. Schuurman 6 (5), 5. Waspo Hannover 3 (5), 6. Ligamus Tbiliszi 0 (3) pont

Már 5-1-re vezetett a Szeged

A Tisza-parti alakulat a D csoport 4. fordulójában 6-4-es győzelmet aratott a Galatasaray otthonában.

Negyedik mérkőzésén negyedik győzelmét gyűjtötte be a Szeged férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligájában: a csongrádi együttes szerda este Isztambulban diadalmaskodott a Galatasaray felett két góllal.

A kiválóan játszó Szeged - a delmagyar.hu beszámolója szerint - a félidőre Szivós Márton és Somogyi Balázs góljaival 2-0-ra elhúzott úgy, hogy négy emberhátrányos helyzetet is sikerrel védekezett ki. A harmadik negyedben a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás kétszer is eredményes volt, egy ízben egészen parádés módon, svédcsavarral talált be.
Emberelőnyből szépített a török együttes, Kiss Csaba azonban 5-1-re alakította az állást. Fórból javított a Galatasaray, majd még szorosabbá tette a meccset a többek között szerb és montenegrói pólósokkal felerősített házigazda, amely 5-3-ra felzárkózott. A végén azonban a magyar csapat örülhetett: a világbajnok horvát légiós, Aljosa Kunac jóvoltából az utolsó negyedben ugyanis 6-3-ra módosított, török részről pedig csupán egyszer érkezett érdemi válasz. Így a Szeged 6-4-re diadalmaskodott, s megőrizve veretlenségét a Bajnokok Ligájában továbbra is tökéletes mérleggel vezet csoportjában.

D csoport
Spandau 04 Berlin-Nagyvárad 15:13 (4:4, 5:1, 3:5, 3:3)
Galatasaray Isztambul-Szeged 4:6 (0:1, 0:1, 3:3, 1:1), Isztambul, v.: Caputi (olasz), Bjeljevcov (ukrán)
Galatasaray: Sezer, Sutalo, Biyik, Okman, J. Smith 1, Gulenc, Nikics 2, Paskovics, Cagatay, Mihajlo Korolija, Yilmaz, Akszentijevics 1, Gulec.
Szeged: Baksa, Decker Á., Kunac 1, Török B., Kayes, Kiss Cs. 1, Hegedüs, Szivós 1, Molnár 2, Juhász Zs., Younger, Somogyi 1
1. Szeged 12 (4 meccsből), 2. Partizan Belgrád 7 (4), 3. Galatasaray Isztambul 4 (4), 4. Spandau 04 Berlin 3 (4), 5. Nagyvárad 3 (4) pont