Kettős győzelemmel BL-főtáblás a Fradi

2012. 09. 22.

A női kézilabda BL 16-os főtáblájára jutott az FTC-Rail Cargo Hungaria, miután a magyar csapat szombaton a selejtező dabasi visszavágóján 31-22-re nyert a szlovák Michalovce ellen.

A szerdai, nagymihályi 40-26-os sikert követően Elek Gábor vezetőedzőnek nem kellett kockáztatnia, kihagyta a vállpanaszokkal kezelt Zácsikot és a combsérüléssel bajlódó Vértent, így a fiatalok a korábbinál több játéklehetőséghez jutottak.

Ennek ellenére sem volt kellett aggódniuk a fővárosi szurkolóknak, ugyanis a támadásoknál könnyedén sikerült feltörni a vendégek védőfalát, és ezáltal - egy ötperces szakaszt leszámítva - fokozatosan nőtt az előny. A szünet előtt a védekezés és a kapusteljesítmény is remek volt, ezáltal tíz perc alatt csupán egyszer volt eredményes a Michalovce. A második félidő elején két számjegyű lett a különbség (22-12), és majdnem megmaradt a végére is.

Az utóbbi két szezonban KEK-győztes FTC a norvég Larvik, az orosz Dinamo Volgográd és a svéd Sdvehof együttesével találkozik a 16 között. A csapat első meccse a kiírás szerint október 14-én lesz Volgográdban.

A zöld-fehérek legutóbb a 2007/08-as idényben szerepeltek a legrangosabb kupa főtábláján, tavaly pedig úgy nyerték meg a KEK-et, hogy a rosszul sikerült BL-selejtezőből kerültek oda.

A BL főtábláján alanyi jogon játszik az előző szezonban finalista Győri Audi ETO KC, amely most a szlovén Krim Ljubljana és a horvát Koprivnica mellett a román Cluj (Kolozsvár), az orosz Rosztov Don, a szerb Zajecar és a török Antalya alkotta kvalifikációs csoport győztesével találkozik az október közepén rajtoló csoportkörben.

Elek Gábor:
- A továbbjutásnak örülünk, a célunk az volt, hogy minél kevesebb gólt kapjunk, ez csak a végén borult kissé. Örülök Dajka Betti visszatérésének, hosszú kihagyás után léphetett ismét pályára. Nagy videógyűjtésbe kezdünk az elkövetkezendő hetekben, hogy felkészüljünk a Larvik, a Sävehof és a Volgográd ellen.

Női BL-selejtező, visszavágó:
FTC RAIL CARGO HUNGARIA-IUVENTA MICHALOVCE 31-22 (16-8), Dabas, játékvezetők: Delle, Engberg (svédek).
FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Cifra 2, Dajka 2, Deáki 4, Emberovics, Kocsis, Kovacsicz 5, Pena 6 (1), Such 2, Szamoránsky P. 2, Szarka 2, Szekerczés 3, Szucsánszki 2, Tomori 1
MICHALOVCE: Krebs, Kudrucová, Medvedová (kapusok), Baciková, Gerics 1, Hollá 2, Hvostalokáv, Kovalicková, Rebicová 3, Snopová 2, Szöllősiová, Tobiasová 6 (2), Trehubová 4 (1), Vinyuková, Wollingerová 4
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.
A 16-os főtáblára jutott: az FTC kettős győzelemmel, 71-48-as összesítéssel.

(Forrás: NSO, kezi.hu)