Kettős győzelemmel döntős a Fradi

2013. 04. 14.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria öt góllal győzött Érden, így két győzelemmel jutott be a magyar bajnokság döntőjébe.

Szucsánszki lőtte a vendégek első gólját, de az érdiek azonnal egyenlítettek. Ezt követően a két csapat fej-fej mellett haladt. Többször vezethettek volna kettővel Szucsánszkiék, azonban a lehetőségeket nem sikerült kihasználni. A hazaiak ráadásul átvették a vezetést.
Elek Gábor időt kért. Ezután hasonlóan sok ferencvárosi helyzet maradt ki. Vukcevic pedig két gólra növelte csapata előnyét. Szucsánszki találatával az FTC tapadt ellenfelére.
A 14. percben Szabó Edina időt kért, ami inkább a vendégeknek segített, hiszen nem sokat kellett várni, hogy a Fradi visszavegye a vezetést.
Kisfaludy kiállítását kihasználva Vérten góljával növelte az FTC háromra előnyét, majd Tomori találatával négyre. A nehezen megszerzett négygólos fórt a félidő végéig sikerült megtartania a zöld-fehér csapatnak.

A folytatásban kiváló kezdéssel tovább növelte az előnyét a Fradi. Szucsánszki góljával hétre nőtt a különbség. Szabó Edina időt kért. A különbséget tartotta Elek Gábor csapata. Habár öt gólra sikerült visszajönnie Szekereséknek, az FTC nem adta alább előnyét. A Ferencváros utolsó gólját Dajka szerezte, amire Elez még válaszolt. Pár másodperccel a vége előtt Elek Gábor reklamálásért két percet kapott, ami a végeredményen már nem változtatott.
Az FTC-Rail Cargo Hungaria tehát Érden is nyert, így két győzelemmel bejutott a magyar bajnokság döntőjébe.

2012/2013 NBI rájátszás, elődöntő

ÉTV-Érdi VSE - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-34 (14-18), Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
ÉTV-Érdi VSE: Janurik, Oguntoye, Gridnyeva -kapusok-, Wolf 6, Elez 6, Kovács A. 5, Balog 3, Kisfaludy 3, Koren 3, Szekeres 2, Vukcevic 1, Török, Vincze, Oláh, Kovács G., Buzsáki
FTC-Rail Cargo Hungaria: Abramovich, Pastrovics -kapusok-, Tomori 10, Szucsánszki 10, Kovacsicz 4, Dajka 4, Szamoránsky 4, Vérten 2, Zácsik, Cifra, Szarka, Such, Deáki, Szekerczés
Kiállítások: 6 ill. 8 perc Hétméteresek: 4/3 ill. 3/3
A párharc végeredménye: 2-0 az FTC javára.

A másik ágon a címvédő Győri Audi ETO KC hazai közönség előtt fölényesen nyert a Váci NKSE ellen április 2-án. A második mérkőzést kedden játsszák.

(Forrás: fradi.hu)