Kézilabda, EB selejtező: A németek most jobbak voltak

2012. 03. 26.

Legalább egy fordulót még várnia kell a magyar női válogatottnak az Európa-bajnoki kvalifikáció megszerzéséhez, miután nyolc góllal kikapott idegenben a németektől.

Ígéretéhez híven Karl Erik Böhn egy más összetételű magyar válogatottat küldött pályára Trierben, Bulathtal, Rédei-Soóssal, Orbánnal, Cifrával, a kapuban Kiss Éva kezdett, és rögtön az első percben bravúrral védte Althaus ziccerét, az ellentámadásból Kovacsics szerezte első gólunkat (0-1). A németek is próbálgatták csapatukat, Nadgornaja a kispadon kezdett, Melbeck és Althaus góljaival pedig fordítottak a házigazdák (2-1).

A találkozó már öt perc elteltével a nyíregyházi első meccset idézte, hol egyik, hol másik csapat vezetett, mindkét válogatott kiemelten figyelt a védekezésre. Rédei-Soós duplájával 3-2-re mi vezettünk, erre a sérült Klein helyére behívott Lütz válaszolt két góllal, egyik csapat sem tudta tehát tartósítani előnyét, nem hogy növelni – egészen Lütz harmadik, majd negyedik góljáig (6-3), ráadásul Görbicz Anita is kihagyta első hetesét. Lörper, Steinbach és Althaus tovább növelte a hazai fórt, Schülke remekül védett az ellenfélnél, de Orbán Kovacsicsnak feltett kínai figurájánál ő is tehetetlen volt (9-4).

Kovacsics büntetőből csökkentette hátrányunkat, ami még úgy is négy gól volt, hogy az első húsz percben a németek három kapufát is dobtak. 9-7-re Cifra és Orbán találataival zárkóztunk fel úgy, Böhn mester csak ezután kért időt. Zácsik egyből gólt szerzett, de egyenlítenünk nem sikerült, mert hosszú szünet után ismét Lütz volt eredményes (10-8). A németeknél is bevált az időkérés, Steinbach góljával ismét hárommal vezettek, majd a félidő végére ismét néggyel vezettek a támadásban keveset nyújtó magyar csapat ellen.

A szünet után ott folytatták a németek, ahol abbahagyták: Melbeck révén már 14-9-re vezettek, de Bulath faragott a magyar hátrányon. Válogatottunk összetétele csak lassan változott az első félideihez képest, Szabó Valéria beállása után egyből eredményes volt (14-11).

Ezt követően viszont leblokkoltunk, és a németek 4-0-ás sorozattal 18-11-re megléptek. A meccs ezen szakaszában a korábban jól működő védelmünk sem állt a helyzet magaslatán, elől pedig ritkán kerültünk tiszta lövőhelyzetbe, szélsőink keveset találkoztak a labdával, így pedig komolyan lemaradtunk a góllövésben. Változást az állásban Kovacsics egymás utáni góljai hoztak, de a házigazdák csereemberét, Lützöt képtelenek voltunk tartani (22-15). A németek komoly előnyük birtokában az utolsó tíz percben már nem szakadtak meg az újabb gólokért, így a mieink többször is átvették a kezdeményezést, ám Kiss védései és Kovacsics villanásai önmagában nem hozták magukkal a felzárkózást.

A Görbiczet, Hornyákot, Tomori és Kovacsiczot szinte teljesen pihentető magyar válogatott így elszenvedte első vereségét a selejtező-sorozatban, de így is jók az esélyei az Eb-kvalifikációra.

Női Eb-selejtezők, 1. csoport, 4. forduló:

NÉMETORSZÁG-MAGYARORSZÁG 26-18 (13-9), Trier, játékvezetők: Opava, Valek (csehek).
NÉMETORSZÁG: Schülke, Woltering (kapusok), Althaus 2, Augsburg, Birke 2, Geschke 1, Lörper 1, Lütz 8, Melbeck 4, Mietzner, Müller, Nadgornaja, Schulze 1, Steinbach 6, Wohlbold, Zapf
MAGYARORSZÁG: Herr, Kiss (kapusok), Bulath 1, Cifra 1, Görbicz, Hornyák, Kovacsics 6 (1), Kovacsicz, Orbán 1, Rédei-Soós 4, Szabó 1, Szamoránsky, Szekeres, Tomori, Vincze 2, Zácsik 2
Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 0/0, ill. 4/1
Fehéroroszország-Azerbajdzsán 33-25 (18-13)
A csoport állása: 1. Németország 6 pont (110-78), 2. Magyarország 6 pont (112-93), 3. Fehéroroszország 4, 4. Azerbajdzsán 0