Kézilabda hírek, eredmények

2014. 02. 06.

Nehezen nyert a Pick Csurgón; Dél-Korea és Japán lemarad a 2015-ös vb-ről; Könnyedén nyert a BL címvédő; Roggisch visszavonul; A Veszprém nagy előnyt adott a Fradinak a női bajnokin

Férfi NB I: óriási izgalmak után a Pick nyert Csurgón

A Pick Szeged a végletekig kiélezett mérkőzésen 28–27-re nyert a Csurgó otthonában a férfi kézilabda NB I szerdai rangadóján.

A Szeged ősszel hazai pályán 32–20-ra nyert, ám sejteni lehetett, hogy ezúttal nem lesz ilyen könnyű dolga. Főleg úgy, hogy sérülés miatt a teljes kezdő jobbszárnya, Roberto Parrondo és Ancsin Gábor is hiányzott. Utóbbi helyén remekül kezdett Balogh Zsolt, a Csurgóban pedig Lele Ákos és Nagy Máté dobálta a gólokat a találkozó elején.
Larhom 12 gólig jutott

Rendkívül kiegyenlített mérkőzést láthatott a Sótonyi László Sportcsarnok közönsége, az első félidőben csak egyszer volt egy gólnál nagyobb a különbség a két fél között, amikor 9–7-re a Csurgó vezetett. A delmagyar.hu tudósítása szerint a vendégeknél negyed óra után bemutatkozott a napokban igazolt Jonas Källman, de sok vizet nem zavart. A Szeged másik svéd játékosa, Jonas Larholm viszont nagyon élt, a nyitó játékrészt az ő hétméterese zárta, ezzel 15–14-re vezetett a Pick.

A fordulás után a vendégek „elhúztak" két góllal, ám a Csurgó fordított, és a 49. percig tartani is tudta minimális előnyét. Källman megszerezte első szegedi gólját, a magára találó Pick vezére azonban továbbra is Larholm volt, akinek 11. találatával 25–23-ra már ismét az ő csapata vezetett.

Csurgói időkérés után egy Lele-duplával ismét egálra álltak a felek, az izgalmas véghajrá ekkor már garantált volt. Puhovszkij 26–25-re alakította az állást, jött azonban válaszul a 12. Larholm-gól. Az utolsó két percben Balogh vált a Szeged hősévé, hiszen kétszer is eredményes volt, Lele pedig csak az elsőre tudott válaszolni, időn túli szabaddobását már leblokkolták a Tisza-partiak, akik így 28–27-re nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

18. FORDULÓ
CSURGÓI KK–PICK SZEGED 27–28 (14–15), Csurgó, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – A. Aguirrezabalaga 1, Savic 3, Puhovszkij 2, Szöllősi Sz. 1, LELE Á. 7, NAGY M. 4 (1). Csere: Pallag (kapus), HERBERT, Grebenár, Gazdag 2, Borsos T. 2, OLÁH 5 (3), Pordán, Országh, Balogh T.
SZEGED: Mikler – Laszica, Zubai Sz. 1, BLAZEVIC, ILYÉS 4, Vadkerti, Mindegia. Csere: Tatai (kapus), Källman 1, Hegedűs, LARHOLM 12 (8), Gidai, PRCE 2, BALOGH ZS. 7, Vranjes 1, Fekete
Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 8/8
MESTERMÉRLEG
IMRE VILMOS, a Csurgó edzője: – Kiválóan játszott csapatom, rászolgált volna legalább az egy pontra. Mindkét együttesnek jó felkészülés volt a fordulatos rangadó a hét végi EHF-kupa-mérkőzésekre.
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Kitűnő mérkőzést látott a közönség, igazi derbit. A győzelemnek persze örülök, de a hibáinkat ki kell javítani. A két csapat még sokat fog találkozni a tavasszal. Ennek a meccsnek a videójából sokat kell tanulnunk.

AZ ÁLLÁS 1. Pick Szeged 38/19 mérkőzés, 2. MKB-MVM Veszprém 36/19, 3. Csurgói KK 32/20, 4. B.Braun Gyöngyös 26/19, 5. Grundfos Tatabánya KC 25/18, 6. Balatonfüredi KSE 23/20, 7. Ceglédi KKSE 12/19, 8. Orosházi FKSE 12/19, 9. Provident-Juniorválogatott 11/20, 10. SZESE Győr 10/17, 11. Váci KSE 9/18, 12. Mezőkövesdi KC 7/19, 13. PLER Budapest 5/19

Dél-Korea és Japán lemarad a katari vb-ről

Kialakult az éremcsaták párosítása a férfi kézilabda Ázsia-bajnokságon, ezzel párhuzamosan a 2015-ös katari világbajnokság résztvevőire is fény derült. Mivel a rendező Katar a döntőbe jutott, ezért a tornáról szerezhető három vb-hely az elődöntős Bahrein, Egyesült Arab Emírségek, Irán hármasé lett, míg többek között Dél-Korea és Japán is lemarad a jövő évi tornáról.

FÉRFI KÉZILABDA ÁZSIA-BAJNOKSÁG

ELŐDÖNTŐ
Bahrein–Egyesült Arab Emírségek 27–20 (15–8)

Montenegró–Fehéroroszország

Már vb-résztvevő: Katar (házigazda), Spanyolország (címvédő), Dánia, Horvátország, Franciaország, Algéria, Tunézia, Egyiptom, Bahrein, Egyesült Arab Emírségek, Irán

Férfi BL: a címvédő könnyedén nyert Szlovéniában

A címvédő Hamburg 36–29-re nyert a Velenje vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában.
A Hamburg már a szünetben hat góllal vezetett, és bár a szlovén gárda a második félidő elején faragott a hátrányán, végül ezt a játékrészt is elveszítette.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 8. FORDULÓ
Velenje (szlovén)–Hamburg (német) 29–36 (13–19)
La Rioja (spanyol)–Aalborg (dán) 25–23 (13–10)

AZ ÁLLÁS 1. Hamburg (német) 14/8, 2. Flensburg (német) 11/7, 3. Aalborg (dán) 8/8, 4. Gorenje Velenje (szlovén) 6/8, 5. La Rioja (spanyol) 6/8, 6. Drott Halmstad (svéd) 1/7

Roggisch visszavonul, a válogatott menedzsere lesz

Az idény végén visszavonul a Rhein-Neckar Löwen férfi kézilabdacsapatának 35 éves védekező specialistája, Oliver Roggisch.

„Nagyon nehéz a helyzetem a sérülések után, és ez csak egyre inkább így lesz. Eljött a megfelelő pillanat, hogy a nyáron befejezzem a pályafutásomat” – mondta Roggisch a német szakági szövetség és a Löwen közös sajtótájékoztatóján.

Az eseményen bejelentették, hogy Roggisch a következő szezonban már a Löwen edzői stábjában kap szerepet, valamint a válogatott csapatmenedzsere lesz. A nemzeti csapattól a lengyelek elleni vb-selejtezős párharc alkalmával búcsúzik.

Női NB I: a Veszprém túl nagy előnyt adott az FTC-nek

A Ferencváros 27–24-re nyert idegenben a Veszprém ellen a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.
A Ferencváros nyolcgólos előnyt szerzett az első félidőben, ami talán túlságosan is megnyugtatta a vendégcsapatot. A Veszprém ugyanis a fordulás után már jobb volt ellenfelénél, ám hiába nyerte meg a második játékrészt, ez pontot nem ért.

NŐI KÉZILABDA NB I
Veszprém Barabás Duna Takarék KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 24–27 (10:18), Veszprém, 300 néző, V: B. Pech K., Vágvölgyi M.
VESZPRÉM: Szemerey – Vesztergombi 1, TÓTH G. 5, Planéta 4 (1), TAKÁCS 5, Kurucz 1, Pelczéder 4. Csere: Pásztor (kapus), Horváth, Tóth E. 4 (2), Gulyás, Kokas.
FTC: SZIKORA – VÉRTEN 3, Zácsik 4, Szamoránsky 1, Szucsánszki 2, TOMORI 1, SUCH 5. Csere: Abramovich (kapus), Cifra 2, PENA 6 (2) , Steinbach 1, Szekerczés, Szarka 1, Mészáros 1
Kiállítások: 5/3, ill. 6/4 Hétméteresek: 10 perc, ill. 12 perc
Róth Kálmán: Sajnos az első félidőt nagyon gyengén kezdtük, rá is nyomta a bélyegét az egész játékrészre. A második félidőben óriási akaraterővel harcoltak a lányok, a Fradinak vissza kellett hoznia az első sorát, hogy megtartsa a győzelmet.
Elek Gábor: Az első félidőben felszabadultan játszottunk, így nagy lett az előnyünk, a második játékrészben az én hibám volt, hogy visszaesett a támadó játék, kíváncsi voltam, több figurát is kiakartam próbálni.

AZ ÁLLÁS 1. Győri Audi ETO KC 34/18, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 32/18, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 25/18, 4. Érd 23/17, 5. Ipress Center Váci NKSE 20/18, 6. Fehérvár KC 17/17, 7. Siófok KC-Galerius Fürdő 17/1, 8. DVSC-TVP 17/18, 9. Budapest Bank Békéscsaba 14/1, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 13/18, 11. MTK-Budapest SE 2/18, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/18