Kézilabda hírek, eredmények

2014. 02. 24.

A Csurgó értékes győzelmet ért el az EHF-kupában; A férfi BL kalapbeosztása a keddi sorsolás előtt; Fölényes Dunaújvárosi győzelem a női bajnokságban.

Ismét győzött a Csurgó az EHF Kupában

Győzni tudott a Csurgó a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában. A magyar csapat hazai pályán három góllal felülmúlta a svéd Lugit, ezzel feljött a második helyre a kvartettben az Ademar León mögé.

Remek első félidőt produkált a magyar csapat, a játékrész második felére állandósította a többgólos különbséget, egészen pontosan a szünetben hét találat volt Imre Vilmos legénységének előnye, ami megnyugtatónak nevezhető. 17–10
A fordulás után kicsit az öltözőben ragadt a Csurgó, volt egy kilencperces gólcsendje a magyar csapatnak, amit a Lugi kihasználva két gólra is felzárkózott (19–17). Ezután magára talált a Csurgó, Nagy Máté törte meg a jeget, majd egy gyors indításból négyre növelte előnyét a hazai gárda.

Ennél közelebb nem is engedte magához a svéd csapatot a későbbiekben, pedig az utolsó két percet emberhátrányban töltötte a pályán Kosta Savic kiállítása miatt. Az előnyből maradt így is, a végén még egy kihagyott hetes is belefért, háromgólos győzelmet aratott a magyar együttes. 25–22
A Csurgó így három forduló után négy ponttal a második helyen áll az A-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA
EHF-KUPA, A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
CSURGÓI KK–LUGI HF (svéd) 25–22 (17–10), Csurgó, 1500 néző. V: V. Pavel, M. State (románok)
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 1, Szavics 3, PUHOVSZKIJ 4, SZÖLLŐSI 3, Lele 2 (1), Nagy M. 4. Csere: HERBERT 1, GREBENÁR 3, Gazdag 1, Borsós, Oláh 1, Pordán 2, Országh
LUGI: Christensen – Wickman-Modigh 2, ERNSTSSON 4 (3), Skäremo 2, JILDENBÄCK 5, HIPPE 7, Meijer 1. Csere: Larsson (kapus), Leijonborg, Sjölin, Hallberg, Norman, Milosevic, Roth, Jeppsson 1
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Imre Vilmos: – Nagyon fontos két pontot szereztünk, gratulálok a csapatomnak, az első félidőben azt gondolom, hogy hoztuk azt, ami elvárható volt. Kiváló kapusteljesítmény és jó védekezés mellett jelentős előnyt szereztünk, köszönöm a szurkolóknak a fantasztikus hangulatot.
Tomas Axnér: – Az első félidőben egy olyan Csurgóval találkoztunk, amellyel nem tudtunk mit kezdeni, ráadásul a kapusa rendkívül jól teljesített. A második félidőre feljavult a játékunk, de az már csak az eredmény szorosabbá tételéhez volt elég. Fantasztikus dolog egy ilyen kisvárosnak egy ilyen csapat, és az a hangulat, ami itt fogadott bennünket. Nagyon örülünk, hogy itt lehettünk, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Csurgó.

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 1.Ademar León (spanyol)4, 2. CSURGÓ 4, 3.Lugi (svéd) 3,4. Hannover (német) 1

Férfi BL: a Barca sem maradt veretlen; íme, a kalapbeosztások!

Véget értek a csoportküzdelmek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Az utolsó játéknapon az addig egyedüliként veretlen Barcelona kétgólos vereséget szenvedett a Metalurg Szkopje otthonában. A Dunkerque Nagy Kornél nélkül kapott ki a Koldingtól, Eklemovics Nikoláék (Wisla Plock) pedig nyolcgólos vereségbe szaladtak bele a Kielce csarnokában.
A csoportkör végeztével az is eldőlt, melyik három csapatból kerülhet ki az MKB-MVM Veszprém első ellenfele az egyenes kieséses szakaszban.
A sorsoláson az első kalapban lévő csapatok a negyedik kalapból kapnak ellenfelet.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 10. FORDULÓ
B-CSOPORT
KIF Kolding (dán)–Dunkerque (francia) 26–24 (15–15)
Kielce (lengyel)–Wisla Plock (lengyel 38–30 (20–12)

C-CSOPORT
Wacker Thun (svájci)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 26–30 (11–13)
Metalurg Szkopje (macedón)–Barcelona (spanyol) 31–29

D-CSOPORT
HSV Hamburg (német)–Aalborg (dán) 28–20

A NYOLCADDÖNTŐ SORSOLÁSA (február 25., 12.00, Bécs)

Fölényes dunaújvárosi győzelem Siófokon

A női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Dunaújvárosi KKA 36–23-ra megverte a Siófokot, míg az MTK egy góllal volt jobb a sereghajtó Eszterházy KFSC-nél.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ 36–23 (20–10), Dunaújváros, 600 néző. V: Felhő, Öcsi
Dunaújváros: CSAPÓ – HOSSZU 5, GERA 7, FERLING 6, Takács D. 1, BULATH 7 (2), VINCZE 4, Csere: Víg (kapus), Rádl 4, Grosch 1, Vadász, Kopecz 1, Kővári, Palotás, Kemény
Siófok: Pastrovics – Lukács V. 2, Szamoránsky A. 1, Németh Cs. 1, Deáki 1, Orbán 4 (1), Erdősi 2, Csere: Futaki (kapus), Szalai B. 2, Dajka 2, Szabadfi 3, Varga N., Polics, Termány 2, Schneider 3. Kiállítások: 14, ill. 6 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Mátéfi Eszter: – Igen jó játékkal sikerült kirukkolnunk közönségünk előtt. Hatékonyan védekeztünk, támadásban pedig szebbnél szebb gólokat lőttünk. Örülök, hogy az MK-kisiklás után visszatértünk a régi kerékvágásba.
Golovin Vlagyimir: – NB I/B-s szinten játszottunk, gratulálok a Dunaújvárosnak.

ESZTERHÁZY KFSC GLOBAL SAFE–MTK BUDAPEST 21–22 (9–12), Eger, 300 néző. V: Horváth P., Marton B.
Eszterházy KFSC: Fekete – Hárs 2, Sári 2 (2), Gyimesi 4, Bárány 3, PETROVICS 5, Bárkai 1, Csere: FERENCZI (kapus), Benedek, Molnár N. 1, Gaskova, Todorovics, Héjas 2, Németh L. 1
MTK: SCHECK – BARCZI 2, TAKÁCS F. 4, Petrovszki 2, BORBÁS 7 (3), Despotovics 2, BALOG B. 4, Csere: Kurucz (kapus), Fundák 1
Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Herczeg Béla: – Nem szoktunk feszült mérkőzéseket játszani, fél éve játszottunk legutóbb, azt is elveszítettük. Nehezen bírjuk feldolgozni a nyomást.
Majoros Gusztáv: – Az első félidei védekezésünk alapján nem gondoltam, hogy ilyen szoros lesz a vége. Gratulálok a lányoknak, nagyon örülünk a győzelemnek.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 21 20 - 1 701-445 40 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 20 18 - 2 671-490 36, 3. Dunaújvárosi KA 20 14 1 5 564-505 29, 4. Érd 20 13 1 6 567-502 27, 5. Fehérvár KC 20 10 1 9 530-512 21, 6. Siófok-Galérius Fürdő 20 9 1 10 529-560 19, 7. Ipress Center-Vác 20 8 2 10 492-509 18, 8. DVSC-TVP 20 8 1 11 538-573 17, 9. EUBility Group-Békéscsaba 20 8 - 12 500-510 16, 10. Veszprém Barabás-Duna Takarék 20 6 1 13 487-538 13, 11. MTK Budapest 20 2 - 18 433-640 4, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 19 - - 19 421-649 0