Kézilabda nemzetközi kupák, hazai bajnokság

2014. 02. 09.

A Csurgó leóni veresége; kiesett az Érd és a Vác; a fehérvár várja a keddi sorsolást.

Férfi EHF-kupa: 9 gólos leóni vereséggel nyitott a Csurgó

A férfi kézilabda EHF-kupa 16-os főtáblájának első fordulójában a Csurgó 28–19-re kikapott az Ademar León otthonában.
A csurgóiak a Szeged elleni jó játékon felbuzdulva (hajszál híján pontot szereztek szerdán az esélyesebb Pick ellen) bizakodva, a pontszerzés reményében utaztak csütörtökön Leónba. A fárasztó, 12 órás repülés és buszozás után Imre Vilmos edző nem túl friss együttese megszorítani sem tudta spanyol riválisát, és a félidei négygólos hátrányt követően végül kilenccel kapott ki.
A magyar csapat legeredményesebbjeként Lele Ákos zárt hat találattal. Érdekesség, hogy a találkozón összesen 12 büntetőt ítéletek meg, ebből azonban csak ötöt értékesítettek az együttesek (7/3, ill. 5/2).

KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK
FÉRFI EHF KUPA, 16-OS FŐTÁBLA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Ademar León (spanyol)–Csurgó 28–19 (13–9), León, 1000 nező. V: Poulsen, Mortensen (dánok)
ADEMAR LEÓN: ASANIN – Alvarez, Sanchez, VEJIN 4, Marcel 2, Martinez 1, Pineiro. Csere: Vega 4, ALVAREZ 6, Calvo, Gutierez 1, Tatarincev 4, Villamanan, Almeida 1, Garcia 5
CSURGÓ: Wyszomirski – Aguirezzabalaga, Savic 2, Puhovszkij 4, Szőllősi 1, LELE 6, Nagy M. Csere: Pallag (kapus), Országh 1, Oláh 3, Herbert, Borsos, Grebenár, Gazdag 2, Vadkerti, Pordán. Kiállítások: 10, ill. 12 perc Hétméteresek: 7/3, ill. 5/2
Imre Vilmos: – Ritmustalan támadójátékunk és a rengeteg kimaradó lehetőségünk miatt nagyon súlyos vereséget szenvedtünk. Rendkívül csalódott vagyok.
Hannover-Burgdorf (német)–Lugi (svéd) 28–32 (13–15)

Férfi NB I: a Tatabánya szenvedett, a Gyöngyös ikszelt

Nem mondhatni, hogy parádéztak az esélyesek a férfi kézilabda NB I 18. fordulójának szombati mérkőzésein, hiszen a Tatabánya csak az utolsó percekben tudta bebiztosítani sikerét a sereghajtó PLER otthonában, a Gyöngyös erejéből pedig csak ikszre futotta Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
GYŐRI ETO-SZESE–MEZŐKÖVESDI KC 25–26 (10–13), Győr, 1000 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
GYŐR: LORGER – Gebhardt 4 (1), Németh G. 4, MOTA 6 (4), Pesics 1, Halász 3, Hernandez 2. Csere: Gál K. 1, Szabó A. 1, Simon B. 2, Rivnyák, Terenyi 1, Kalmár, Gubó
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – BENIS 7, Dokics 1, CSUZICS 7 (1), Trivkovics 2, Dobó 1, Szepesi 2. Csere: KISS O. (kapus), Grünfelder, Radnics 2, Molnár F. 4
Kiállítások: 16, ill. 12 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Rosta Miklós: – Megérdemelten nyert a Kövesd, a vendégek jobban akarták a győzelmet. Más az edzés és más a mérkőzés, kevés jött vissza abból, amit előzőleg gyakoroltunk és megbeszéltünk.
Skaliczki László: – Óriási csata volt, amelyben döntőnek bizonyult, hogy szinte végig vezettünk. Ezért a Győrnek kockáztatnia kellett, és így már többet is hibázott.

PLER BUDAPEST–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–30 (13–13), Budapest, Lőrinci sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
PLER: Szabó T. – Vancic 2, Bakos Gy. 1, Mousavi 1, MARCZINKÓ 9, Mikita 3, Németh T. 2. Csere: KRÁNITZ (kapus), Nagy B. 1, Győrfi, LOKODI 6 (1), Rév 1 (1), Varga L., Leiméter 1
TATABÁNYA: Teodor – KRIVOKAPICS 5, Harsányi 3 (2), Rossoni, Katzirz 2, MAZÁK 8, Törő 4. Csere: Szente (kapus), BODÓ 4, Djukic 2, Kanyó, Dénes 1, Nagy Sz. 1, Juhász Á
Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Hutvágner István: – A múlt hetihez képest óriási javulást mutatott csapatom. Számunkra a bajnokság igazából két hét múlva kezdődik, de ez egy reményt keltő játék volt.
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzésen értékes két pontot szereztünk úgy, hogy a PLER nem kevés hibánkat kihasználta.

LINAMAR-OROSHÁZI FKSE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–25 (12–10),Orosháza, 600 néző. Vezette: Bacs, Bán
Orosháza: IVANISEVICS – Balda 1 (1), Morva, Berta, MAZICS 5, Bali 3, Németh 2. Csere: Herjeczki (kapus), Buday 2, Strannig 1, Benmiloud 1, CIFRA 4 (2), Marics 2, Raffai, Milovics 4, Varsandán Á
Gyöngyös: HUDÁK – Szöllősi Á. 2, Bakos 2, Sándor 3, FREY 5, Koller, Iváncsik Á. 3 (1). Csere: Tamási (kapus), Varsandán M. 3, HAJDU G. 2, Debreczeni 3, Mekaru 2
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Vladan Jordovics: – Nagyon izgalmas, kemény mérkőzést vívtunk, erre számítottunk. Mindkét csapatnak volt lehetősége megnyerni a találkozót. Jó csapat ellen nagy segítséget kaptunk a nézőinktől.
Gulyás István: – Rosszul sikerült első félidő után a másodikban sem tudtuk felvenni a ritmust, mélabúsan játszottunk, ami elkísért bennünket a végéig. Gyermeteg hibákat követtünk el, elkerülhető gólokat kaptunk.

AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA: 1. Pick Szeged 38/19 mérkőzés, 2. MKB-MVM Veszprém 36/19, 3. Csurgói KK 32/20, 4. Grundfos Tatabánya KC 27/19, 5. B.Braun Gyöngyös 27/20, 6. Balatonfüredi KSE 23/20, 7. Orosházi FKSE 13/20, 8. Ceglédi KKSE 12/20, 9. Váci KSE 11/19, 10. Provident-Juniorválogatott 11/20, 11. SZESE Győr 10/18, 12. Mezőkövesdi KC 9/20, 13. PLER Budapest 5/20

Női KEK: hihetetlen végjáték után búcsúzott az Érd

A női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének visszavágóján az Érd 31–22-re kikapott a Buxtehuder SV otthonában, így 54–54-es összesítéssel, idegenben szerzett eggyel kevesebb góllal kiesett.
A két csapat érdi mérkőzésén szoros első félidőt követően a második játékrész közepétől folyamatosan ellépett a magyar együttes, amely végül kilenc góllal, 32–23-ra nyert.
A visszavágó aztán pocsékul indult a handballerd.hu tudósítása szerint, a vendégcsapatnak már a 4. percben időt kellett kérnie (4–0). A magyar együttes 11–8-ig tartotta ezt követően magát, a szünetre pedig 16–12-es hátránnyal érkezett meg.
A fordulást követően folyamatosan ellépett riválisától a német klub, amely a 40. percre ledolgozta hátrányát (22–13).
A 8-9 gólos különbség az 52. percig fennállt, ekkor hosszú idő után ismét közelebb ért az Érd (26–19), és még az 57. percben is csak hét volt közte (29–22). A honlap beszámolója szerint azonban az utolsó percben kétszer is betaláltak a németek, és végül 31–22-re nyertek, amivel pont kiejtették idegenben szerzett eggyel több góljuknak köszönhetően az érdieket.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Buxtehude (német)–Érd 31–22 (16–12), Buxtehude, 1200 néző. V: M. Kurtagic, M. Wetterwik (mindketten svédek)
BSV: LENZ (kapus) – HAYN 3, Oldenburg 1, BÜLAU 7(4), AGREN 4, Techert 4, Deen 3. Cs: Gronemann (kapus), STAPELFELDT 8, Ziegler 1, Lamp
ÉRD: Janurik – Koren 2, Kovács A. 1, Bognár 2, Kisfaludy, Triscsuk 3, SCHATZL 5. Cs: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres, Klivinyi 4, Vukcsevics 3, Wolf 2(2), Balog
Kiállítások: 10, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/4 ill. 2/2.
Továbbjutott: a Buxtehude, 54–54-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Női EHF: csak egygólos váci siker, a Fehérvár ment tovább

A női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Vác hazai pályán 25–24-re legyőzte ugyan a Fehérvár KC-t, összesítéssel azonban így is utóbbi csapat ment tovább.
Az első meccsen a fehérváriak hiába gyűjtöttek össze az első (9–2) és a második (14–8 majd 20–15) félidőben is nagy előnyt, a váciak szívós hajrával háromra csökkentették a hátrányukat (22–19).
A fehérváriak ezúttal sem kezdtek rosszul, és tízpercnyi játék után 4–2-re vezettek, de a 18. percben már így is időt kellett kérnie Pal Oldrup Jensennek, miután a váciak egy 7–1-es sorozattal feleltek (9–5). Ekkor azonban megtorpant a kemény védekezés ellen a házigazda, és a 25. percben egyenlítettek a vendégek (9–9).
A félidőre egygólos váci előnnyel (13–12) vonultak a csapatok, de a különbség nemhogy nem nőtt, a 39. percre már a vendégek vezettek (15–16). Tíz perccel a vége előtt már csak egy volt a váci hátrány összesítésben (21–19) és még az 58. percben is volt esélye a hazai csapatnak (25–23), de végül nem sikerül kiharcolnia a továbbjutást Hámori Konszueláéknak (6).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
Vác–Fehérvár 25–24 (13–12), Vác, 600 néző. V: Markovszka, Vutov (bolgárok)
VÁC: TRIFFA – Niksic 2, HÁMORI 6, Farkas V. 6 (5), DAKOS 4, Nikcsevics 1, Szádvári 2. Csere: Bíró B. (kapus), Drávai, KAMPER 3 (1), Virág 1, Ertl, Szondi
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 5, Horváth B., Hajduch, Emberovics 1, Vaszari 1, TILINGER 7 (2). Csere: Győrffy (kapus), Mayer 3, Siti E. 1, HERR A. 5 (1), Kazai 1
Kiállítások: 2, ill. 12 perc Hétméteresek: 11/6, ill. 3/3
Továbbjutott: a Fehérvár, 46–44-es összesítéssel
Konkoly Csaba: – Küzdöttünk, de mentálisan nem bírtuk hatvan percen át. Örülök, hogy Hámori Konszuélát megismerhette a kézilabdás közvélemény.
Pal Oldrup Jansen: – Kiválóan harcolt a csapat, sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Fontos volt, hogy a kritikus szituációkban nem engedtük el ellenfelünket.

Szucsánszki az anyaságot választaná Rio helyett

Mint tegnap beszámoltunk róla, az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata három kulcsjátékosával is szerződést hosszabbított. Szucsánszki Zita egy plusz három évre írt alá – az irányító a Nemzeti Sportnak elmondta, miért ezt a formát választotta.

„Sokszor elmondtam már, hogy én innen megyek nyugdíjba, szóval ez aligha meglepetés” – nyilatkozta Szucsánszki Zita.

„Hogy miért egy plusz három év? – mosolyodott el az irányító. – Úgy tervezem, jövő nyártól az anyaságot választom. Már az idén is gondolkoztam rajta, de most még a Fradi volt az első, amíg nem sikerül a pótlásomra szerződtetni valakit – remélem, jövőre viszont eljön az idő. A riói olimpiának így sajnos búcsút kell mondanom, de az azután következő szezont már szeretném elkezdeni.”