1904 St. Louis
1904 St. Louis
1900 Párizs
1900 Párizs
1908 London
1908 London
1912 Stockholm
1912 Stockholm
1920 Antwerpen
1920 Antwerpen
1924 Párizs
1924 Párizs
1932 Lake Placid
1932 Lake Placid
1928 Amszterdam
1928 Amszterdam
1928 St. Moritz
1928 St. Moritz
1932 Los Angeles
1932 Los Angeles
1936 Berlin
1936 Berlin
1936 Garmisch-Partenkirchen
1936 Garmisch-Partenkirchen
1948 London
1948 London
1948 St. Moritz
1948 St. Moritz
1952 Helsinki
1952 Helsinki
1952 Oslo
1952 Oslo
1956 Melbourne
1956 Melbourne
1956 Cortina d'Ampezzo
1956 Cortina d'Ampezzo
1960 Róma
1960 Róma
1960 Squaw Valley
1960 Squaw Valley
1964 Tokió
1964 Tokió
1964 Innsbruck
1964 Innsbruck
1968 Mexikó
1968 Mexikó
1968 Grenoble
1968 Grenoble
1972 Szapporo
1972 Szapporo
1972 München
1972 München
1976 Montreal
1976 Montreal
1976 Innsbruck
1976 Innsbruck
1988 Szöul
1988 Szöul
1984 Szarajevó
1984 Szarajevó
1980 Moszkva
1980 Moszkva
1980 Lake Placid
1980 Lake Placid
1984 Los Angeles
1984 Los Angeles
1988 Calgary
1988 Calgary
1992 Barcelona
1992 Barcelona
1992 Albertville
1992 Albertville
1994 Lillehammer
1994 Lillehammer
1996 Atlanta
1996 Atlanta
1998 Nagano
1998 Nagano
2000 Sydney
2000 Sydney
2006 Torino
2006 Torino
2008 Peking
2008 Peking
2010 Vancouver
2010 Vancouver
2012 London
2012 London
1904-es Olimpiai küldöttség
1904-es Olimpiai küldöttség
Fuchs Jenő
Fuchs Jenő
1912-es Olimpiai Kardcsapat
1912-es Olimpiai Kardcsapat
Németh Imre
Németh Imre
Papp László
Papp László
Takács Károly
Takács Károly
1896 Athén
1896 Athén
1924 Chamonix
1924 Chamonix
2002 Salt Lake City
2002 Salt Lake City
2004 Athén
2004 Athén
Hajós Alfréd
Hajós Alfréd
1956-os Női kéziszer csapat
1956-os Női kéziszer csapat
Puskás Ferenc
Puskás Ferenc
Balczó András
Balczó András
Magyar Zoltán
Magyar Zoltán
Borkai Zsolt
Borkai Zsolt
Tordasi Ildikó
Tordasi Ildikó
Weisz Richárd
Weisz Richárd
2014 Szochy
2014 Szochy
Bauer Rudolf
Bauer Rudolf
Posta Sándor
Posta Sándor
Tersztyánszky Ödön
Tersztyánszky Ödön
Parti János
Parti János
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
Hegedűs Csaba
Hegedűs Csaba
Zsivótzky Gyula
Zsivótzky Gyula
Foltán László
Foltán László
Vaskuti István
Vaskuti István
Varga Károly
Varga Károly
Kovács Ágnes
Kovács Ágnes
Csollány Szilveszter
Csollány Szilveszter
Nagy Tímea
Nagy Tímea
Gyurta Dániel
Gyurta Dániel
Pars Krisztián
Pars Krisztián
Risztov Éva
Risztov Éva
Keleti Ágnes
Keleti Ágnes
Fábián László
Fábián László
Mizsér Attila
Mizsér Attila
Martinek János
Martinek János
Darnyi Tamás
Darnyi Tamás
Szabó Bence
Szabó Bence
Egerszegi Krisztina
Egerszegi Krisztina
Ónodi Henrietta
Ónodi Henrietta
Czene Attila
Czene Attila
Kőbán Rita
Kőbán Rita
Igaly Diána
Igaly Diána
Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
Storcz Botond
Storcz Botond
Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
Dr. Mező Ferenc
Dr. Mező Ferenc
Pelle István
Pelle István
Kabos Endre
Kabos Endre
Csák Ibolya
Csák Ibolya
Horváth Gábor
Horváth Gábor
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Vajda Attila
Vajda Attila
Janics Natasa
Janics Natasa
Fazekas Krisztina
Fazekas Krisztina
Kozák Danuta
Kozák Danuta
Szabó Gabriella
Szabó Gabriella
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Berki Krisztián
Berki Krisztián
Szilágyi Áron
Szilágyi Áron
Berczelly Tibor
Berczelly Tibor
Kovács Pál
Kovács Pál
Gerevich Aladár
Gerevich Aladár

Kialakult az iskolások szellemi diákolimpiai döntőjének mezőnye is

PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail

Egerben és Kaposvárott gyülekeztek a 7 internetes fordulóban legjobban szerepelt általános iskolás csapatok tagjai és felkészítőik, hogy a középiskolások után egy héttel számot adjanak a tudásukról a zsűrik előtt. A tét az volt, hogy eldöntsék, melyik 8 csapat mérkőzik meg március 22-én a budapesti döntőben a bajnoki címért. Kialakult így az általános iskolások Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia idei döntőjének mezőnye is.

A csapatoknak az alábbi 8 fordulóban kellett számot adniuk a tudásukról:

- "Az újkori olimpiák kiemelkedő magyar bajnokai" címmel 3 perces vetített előadás
- Magyar öttusacsapatok az olimpiákon, csapattagok neveinek ismerete
- Pontszerző csapataink Münchenben, 1-6. helyezettek ismerete
- Keresztrejtvény; 2014. Nanjing; 1-6. helyezett magyar sportolók adataival
- Dr. Mező Ferenc legfontosabb életrajzi adatai
- Ki, miben? Nanjing 2014; magyar versenyzők által elért eredmények ismerete
- Keresztrejtvény; München 1972; magyar 1-6. helyezettek adataival
- Öttusázó pontszerzőink az olimpiákon

 

A két helyszín és a zsűrik:

Kaposvári helyszín: Klebelsberg Középiskolai Kollégium (Kaposvár, Álmos vezér út 1.)

Zsűri:
Elnök: Foltán László, olimpiai bajnok kenus
Tagok: dr. Jakabházyné Mező Mária, MOA főtitkár, Komáromi Tibor olimpiai ezüstérmes birkózó, az MBSZ alelnöke, Surányi Péter, a Csanádi OBK tagja, Iváncsikné Kálmán Éva, az SMDSZ elnökségi tagja és Pálfi Jánosné, az SMDSZ Felügyelő Bizottságának elnöke.
Játékvezető: Győr Béla MOA, a Tanács tagja

Egri helyszín: Megyeháza, Díszterem (3300 Eger, Bartók Béla tér 4.)

Zsűri:
Elnök: Sike András, olimpiai bajnok birkózó
Tagok: Dr. Hencsei Pál, olimpiakutató, Csanádi OBK elnöke, Vojtkó Veronika, MOA-önkéntes, Nagy Barnabás olimpiakutató, Alaxai Józsefné, a HMDSZ titkára
Játékvezető: Dr. Szabó Lajos, MOA Tanács tagja

A kaposvári csoport végeredménye:

  1. Fekete István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Zamárdi (163 pont)
  2. Illyés Gyula Gimnázium, Dombóvár (162 pont)
  3. Perczel Mór Általános Iskola, Őcsény (161 pont, holtverseny eldöntésénél 24 pont)
  4. Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr (161 pont, holtverseny eldöntésénél 23 pont)
  5. Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Répcelak (154 pont)
  6. Budai – Városkapu Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs (152 pont)
  7. Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Berzsenyi Dániel Tagiskola, Kaposvár (139 pont)
  8. Általános Iskola, Pankasz (130 pont)
  9. Általános Iskola és Óvoda, Galambok (119 pont)
  10. Dr. Mező Ferenc Általános Iskola, Budapest XIV. (111 pont)
  11. Móra Ferenc Általános Iskola, Szigetújfalu (45 pont)

Az egri csoport végeredménye:

  1. Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola, Eger (162 pont)
  2. Általános Iskola, Rétság (155 pont)
  3. József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Monor (151 pont)
  4. Bene József Általános Iskola, Püspökhatvan (141 pont)
  5. Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus Általános Iskola, Albertirsa (140 pont)
  6. Általános Iskola, Ófehértó (131 pont)
  7. Kossuth Lajos Általános Iskola, Nyékládháza (125 pont)
  8. Varga Domonkos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Kunszentmiklós (90 pont)
  9. Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös (79 pont)
  10. Szent Imre Keresztény Általános Iskola, Gimnázium és Szakképző Iskola, Balassagyarmat (75 pont)
  11. Hajós Alfréd Általános Iskola, Gödöllő (59 pont)
  12. Bársony-Hunyadi Általános Iskola, Miskolc (36 pont)

A kiírás szerint csoportonként 2-2 csapat jutott tovább alanyi jogon, a másik négy csapat pontszám alapján. Eszerint a budapesti országos döntőbe jutott 8 csapat:

  1. Fekete István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Zamárdi (163 pont)
  2. Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola, Eger (162 pont)
  3. Ilyés Gyula Gimnázium, Dombóvár (162 pont)
  4. Perczel Mór Általános Iskola, Őcsény (161 pont, holtverseny eldöntésénél 24 pont)
  5. Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr (161 pont, holtverseny eldöntésénél 23 pont)
  6. Általános Iskola, Rétság (155 pont)
  7. Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Répcelak (154 pont)
  8. Budai – Városkapu Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs (152 pont)

A döntőben, Budapesten a csapatok 10 fordulóban adnak majd számot a tudásukról. Ebből jelenleg egy tudott, hiszen a kiírás szerint a vetélkedő elején minden csapat egy-egy, a döntő helyszínén megjelent és a csapat által kihúzott müncheni olimpiai érmes sportolóval készít 3 perces riportot.

(MOA/Győr Béla)

Kapcsolódó cikk:
Kialakult a középiskolások Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpiája idei döntőjének mezőnye

400 gáton Huller Dániel ezüstérmes

Nem telik el nap Buenos Airesben, hogy ne nyernének érmet a magyar fiatalok az ifjúsági olimpián. Kedden az atléta Huller Dániel Gellért szállította a...

400 gáton Huller Dániel ezüstérmes

Argentin parkourosok bemutatói kápráztatták el a fiatalokat Buenos Airesben az ifjúsági olimpián

Kíváncsi gyerekek kísérik figyelemmel a trükköző parkourosokat, akik hátra- és oldalszaltókkal, valamint más ugrásokkal szelik át az Urban Parkot Buen...

Argentin parkourosok bemutatói kápráztatták el a fiatalokat Buenos Airesben az ifjúsági olimpián

Egységgé kovácsolva – Észak- és Dél-Korea együttműködik a 2020-as olimpián is

Az észak- és dél-koreai delegáció október 15-én ülésezett, hogy megvitassák a 2020-as tokiói olimpiát érintő csapatindulási kérdéseket, valamint együt...

Egységgé kovácsolva – Észak- és Dél-Korea együttműködik a 2020-as olimpián is

Balázs Krisztián bronzérmes, a strandröplabda-párosunk elődöntős

Jól kezdődött és remekül végződött a magyar csapat számára a hétfői versenynap az ifjúsági olimpián. A strandröplabdázó párosunk elődöntőbe került. A ...

Balázs Krisztián bronzérmes, a strandröplabda-párosunk elődöntős

Így esznek a fiatal sportolók az argentin fővárosban

Az olimpiai falu étkezője egy pillanatra sem szünetelhet, hiszen 4000 sportoló vár arra, hogy két edzés között visszanyerje az erejét. Az étkező konyh...

Így esznek a fiatal sportolók az argentin fővárosban

Buenos Aires-i érdekességek egy csokorban

Az argentin fővárost Dél-Amerika Párizsaként szokták emlegetni. Buenos Aires rendkívül gazdag történelemmel rendelkezik, igazi metropolisz, tele számo...

Buenos Aires-i érdekességek egy csokorban

A kajak-kenu versenyek helyszínén nosztalgiázott Mexikóban a magyar delegáció

A '68-as olimpia 50 éves évfordulója alkalmából Mexikóban tartózkodó, akkori érmesekből álló magyar delegáció több érdekesség mellett meglátogatta hét...

A kajak-kenu versenyek helyszínén nosztalgiázott Mexikóban a magyar delegáció

Előzetes igényfelmérés a tokiói olimpia magyar médiarészvételére

A XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat 2020. július 24. és augusztus 9. között rendezik Tokióban. A sajtó számára a hivatalos akkreditációs folyamat hamaro...

Előzetes igényfelmérés a tokiói olimpia magyar médiarészvételére

Vasárnap az atléta Endrész Klaudia volt az éremfelelős

Vasárnap négy sportágban versenyeztek a magyar fiatalok az ifjúsági olimpián. Buenos Airesben ezúttal az atléták gondoskodtak arról, hogy a magyar csa...

Vasárnap az atléta Endrész Klaudia volt az éremfelelős

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert

arany, ezüst és bronzérmek száma:


177 151 174

Hírlevél feliratkozás



Születésnapok ma

Platina fokozatú támogatók

 

Toyota logó

 

Gyémánt fokozatú támogatók

Arany fokozatú támogatók

  

Olympic Worldwide partners

Coca-ColaAlibaba groupBridgestoneDow PanasonicP&GsamsungToyotaVisa

Facebook
Rss
YouTube