Az MTK rövidpályás gyorskorcsolyázóié A hónap műhelye díj

2017. 02. 25.

Januári remeklésüknek köszönhetően az MTK Budapest rövidpályás gyorskorcsolyázói nyerték el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségszavazáson a Ceglédi VSE birkózói bizonyultak a legjobbnak, a százezer forintos utalvány így az övék lett.

Az elismerés elnyerését ki más, mint az utolsó éves juniorként versenyző Liu Shaoang, becenevén Ádó remeklésének köszönheti az MTK. A fiatalabbik Liu-testvér az évet a Torinóban rendezett felnőtt Európa-bajnokságon kezdte, amelyen a már felnőtt korú, szintén az MTK színeiben versenyző bátyja, Shaolin Sándor Magyarország első egyéni Eb-aranyát nyerte a sportágban. Az öcs szorosan követte, és a történelmi győzelmet hozó 1000 méteres távon a sarkában lihegve ezüstérmet nyert, amit ráadásként 1500 méteren újabb második hellyel fejelt meg.

Az igazi tűzijátékra azonban Innsbruckban, a junior világbajnokságon került sor, amelyre Ádó nagy esélyesként utazott, az ott nyújtott produkciójától azonban így is sokaknak leesett az álluk. Tavalyi összetett negyedik helye után ezúttal kérdés sem férhetett a győzelméhez, amelyet ráadásul minden lehetséges aranyérmet (500 méter, 1000 méter, 1500 méter) begyűjtve biztosított be. Egyedül az 1500 méteres szuperdöntőben nem nyert, ám ebben a számban nem is osztanak érmet. Menet közben pedig, mintegy mellékesen kétszer is megdöntötte az 500 méteres táv junior-világcsúcsát. Ádó mellett természetesen mások is képviselték az MTK-t az ausztriai világversenyen, Bácskai Sára Luca 12. helyet szerzett 1000 méteren, a vele felálló leányváltó pedig nyolcadik lett 3000 méteren. A fiúk között Shaoang mellett Sziklási András is versenyzett, ő 11. lett 1500 és 14. 500 méteren.

Az MTK Budapest rövidpályás gyorskorcsolya-szakosztálya 2015-ben kezdte meg a működését, amikor több versenyző és edző is a kék-fehérekhez igazolt, A hónap műhelye-díjat korábban szintén elnyerő Sportországtól.

Az év első kiírására számos jelölést adtak le a sportszervezetek, a szakemberek és a sportkedvelők. A MOB, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu képviselői alkotta kuratórium a teljesítmények alapján döntötte el, melyik öt műhely kerüljön fel a szavazólapra. A helyezésekről a közönség és a kuratórium közösen határozott. A győztes MTK mögött a BVSC-Zugló (vívás), a Ceglédi VSE (birkózás), a Sebestyén Korcsolya Sport Egyesület (műkorcsolya) és a Mogyi Bajai Judo Club (cselgáncs) végzett.

A közönségszavazáson a Ceglédi VSE birkózói bizonyultak a legjobbnak, jutalmuk az internetes verseny győztesének járó 100 ezer forintos Decathlon sportszervásárlási utalvány lett. A részletes eredményeket itt találja meg.

A sorozat folytatódik, így a februári teljesítmények alapján március 5-ig lehet leadni ezen a felületen a jelölést az egyéni sportágakat képviselő szakosztályokra.