Kikapott a Veszprém Ukrajnában, lengyel, macedón vagy dán (?) csapat következhet

2014. 02. 23.

Elszenvedte első vereségét a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában: a csoportelsőségét már korábban bebiztosító magyar csapat a zárófordulóban 26-22-re kapott ki Harkivban a Zaporizzsjától.

Az ukrajnai helyzet miatt nem éppen sporteseményekre jellemző hangulat fogadta Harkivban a csapatokat. A magyar klub honlapjának beszámolója szerint a bemelegítés alatt a szervezők nem játszottak zenéket, és a szurkolók is csendben ültek a helyükön. A kezdő sípszó előtt a kijevi összetűzésekben elhunytakra emlékeztek a csarnokban.

Mivel a Veszprém a múlt héten már bebiztosította csoportelsőségét, csak a Zaporizzsja számára volt tétje a találkozónak, egy győzelem ugyanis nyolcaddöntőt ért a számára. Ennek megfelelően szinte végig a hazaiak vezettek az első harminc percben, ugyanakkor a félidő hajrájában a Veszprém kiegyenlített. A fordulást követően fej fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó tíz percben azonban sokkal jobban összpontosítottak a hazaiak, így végül négy góllal nyertek.

A Paris SG tíz góllal legyőzte a Vardar Szkopjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának szombati mérkőzésén, így biztossá vált, hogy a macedón csapat zárja a csoportját a negyedik helyen, azaz a Veszprém ellenfele lehet a nyolcaddöntőben. A magyar bajnokkal összekerülhet még a keddi sorsoláson a lengyel Wisla Plock és nagy valószínűséggel az Aalborg – a dánok akkor kerülhetik el az MKB-t, ha vasárnap pontot szereznek Hamburgban.
A Vardar azonos pontszámmal áll a szintén szkopjei Metalurggal, de városi riválisa egyrészt még játszik a Barcelonával, másfelől ha a papírformának megfelelően vereséget is szenved, az egymás elleni összevetésben jobb a Vardarnál.

A D-csoportban a Gorenje Velenje hazai pályán kikapott a Flensburgtól, de valószínűleg így is megszerzi a 3. helyet a csoportban a szintén 8-8 pontos Aalborg és La Rioja előtt. A dánok vasárnap Hamburgba utaznak, de ott minimális esélyük van a győzelemre (bár a Hamburgnak egy pont is elég lenne a csoportelsőséghez). Az egymás elleni összevetésben, azaz a minitabellán a három csapat egyaránt 4-4 ponttal végez, a spanyolok gólkülönbsége mínusz négy, a szlovénoké és a dánoké plusz kettő. A Velenje javára dönt, hogy 117 góllal zárta a négy meccsét, míg az Aalborg csak 104-gyel.
Az már korábban eldőlt, hogy a B-csoportban a lengyel Wisla Plock lesz a negyedik.

Eredmény:
A csoport:
Zaporizzsja (ukrán) - MKB-MVM Veszprém 26-22 (13-13)
a magyar csapat gólszerzői: Ilic 6, Iváncsik G. 5, Mocsai 3, Dzsamali 3, Vilovski 1, Gulyás 1, Ugalde 1, Sulic 1, Terzic 1

Croatia Zagreb (horvát)-Szanktpetyerburg (orosz) 26-24 (15-14)
csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Celje (szlovén) 35-25 (19-12)
A csoport végeredménye:
1. MKB-MVM Veszprém 17, 2.Rhein-Neckar Löwen 16, 3.Celje Pivovarna Lasko 9, 4.HC Motor Zaporozhye 9, 5.HC Croatia Osiguranje Zagreb 8, 6. St. Petersburg HC 1

B csoport:
Vasárnap mérkőznek:
KIF Kolding Kobenhavn - Dunkerque HB
KS Vive Targi Kielce - Orlen Wisla Plock
Az állás: 1.THW Kiel 17, 2.KIF Kolding Kobenhavn 12, 3.KS Vive Targi Kielce 11, 4.Orlen Wisla Plock 8, 5.FC Porto Vitalis 5, 6.Dunkerque HB Grand Littoral 3

C csoport
Paris SG (francia)–Vardar Szkopje (macedón) 35–25
HC Metalurg-Barcelona
Wacker Thun-Minszk
Az állás: 1.Barcelona 17, 2.PSG 13, 3.Metalurg Szkopje 10, 4. Vardar Szkopje 10, 5.Dinamo Minszk 5, 6. Wacker Thun 1

D csoport
Gorenje Velenje (szlovén)–Flensburg (német) 23–28
Velenje-Flensburg
Hamburg-Aalborg
Az állás: 1. Flensburg (német) 17, 2.Hamburg (német) 16, 3.Velenje (szlovén) 8, 4.Aalborg (dán) 8, 5.La Rioja (spanyol) 8, 6.Halmstad (svéd) 1

Férfi EHF-kupa: kettővel nyert a Szeged Eperjesen

A férfi kézilabda EHF-kupa C-csoportjának harmadik fordulójában a Pick Szeged 31–29-re győzött a Tatran Presov otthonában Eperjesen.

Belealudt a meccs első perceibe a Pick Szeged. Bár Ancsin Gábor szerezte a találkozó első gólját, az eperjesiek egymás után háromszor is bevették Mikler Roland kapuját. Ha a válogatott kapus a kapott gólok mellett nem hárít három ziccert, nagy bajba kerülhetett volna a Pick a meccs elején. (6. perc: 3–1)

A félidő derekára feljavult a szegediek támadójátéka, bár szívósan küzdöttek a hazaiak, egyre jobban látszott a két csapat közötti tudásbeli különbség. (19. perc: 8–9)
Az egyébként is sérülések tizedelte Pick gondjait tovább tetézte, hogy az alkalmanként túlzottan keményen védekező eperjesiek Mindegíát semlegesítették egy jól irányzott jobb csapottal. A játékvezetők sípja néma maradt, pedig a spanyol irányítónak az orrából ömlött a vér és látási zavarokra panaszkodott – az első diagnózis szerint kisebb agyrázkódást szenvedett. Ez az intermezzo azonban nem zavarta meg a szegedieket, akik egyre nagyobb előnyt építettek maguknak. Jonas Larholm és Balogh Zsolt járt az élen a gólszerzésben, így a félidőre négygólos előnnyel mehetett pihenni a Pick. (30. perc: 14–18)

Amilyen nehezen hozta össze előnyét a Szeged, olyan gyorsan adta le. Csakúgy, mint az első félidőben, most is pontatlanul támadtak a vendégek, védekezésben is becsúszott egy-egy hiba, amit az eperjesiek kihasználtak, és egyenlítettek. (39. perc: 22–22)
Jonas Larholmot azonban csak nagyon nehezen tudták tartani a hazaiak. A svéd klasszis büntetőt harcolt ki, amit értékesített, majd a beállós helyéről is eredményes volt, sőt átlövésből is betalált – ez adott némi lendületet a Szegednek. (44. perc: 24–26)

A kapuban a Mikler Rolandot váltó Tatai Péter is hozta a bravúrokat, így ha nem is könnyen, de tartani, sőt növelni is tudta előnyét a Pick. A hajrára ismét négygólosra nőtt a szegedi előny, azonban egy másodpercig nem pihenhettek a játékosok. A szívósan küzdő Presov az utolsó percig éles csatára késztette a magyar bajnokság listavezetőjét, bár a szegedi siker egyetlen percig sem volt kérdéses a végén. A végén a csapatot elkísérő 150 szegedi szurkoló így nemcsak a születésnapos Vadkerti Attilát, de a csapatot is joggal ünnepelte. (60. perc: 29–31)

A Szeged újabb győzelmével vezeti a csoportját az EHF-kupában, és ha a következő fordulóban hazai pályán is győzni tud a Tatran Presov ellen, bejut a negyeddöntőbe.