Kirishi Kupa: győzelem a világbajnok ellen

2014. 07. 06.

Győzelemmel, s a második helyen zárta szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a hatcsapatos oroszországi nemzetközi tornán, ahol szombaton Merész András szövetségi kapitány együttese a vb-címvédő spanyol csapatot verte két góllal.

A margitszigeti Európa-bajnokság utolsó - világbajnoki erősségű - felmérő állomásán a magyar csapat az amerikaiaktól és az olaszoktól elszenvedett vereséget követően egyre jobb formába lendült, s a hollandok és az oroszok után a spanyolok felett is diadalmaskodni tudott.
2-0-ra és 3-1-re ment el az első negyedben a spanyol válogatott, majd a második nyolcpercben rácáfolt a magyar csapat arra, hogy ebben a szakaszban gyengébben teljesít. Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna és Kisteleki Dóra góljaival 4-3-ra már mi vezettünk. És ezt követően már egyszer sem engedtük ki a vezetést a kezünkből.

A harmadik negyed derekán még 8-7-re feljöttek a spanyolok, de hiába. Sőt, a negyedik játékrészben, 2:47-tel a vége előtt Kisteleki Dóra második góljával már 10-7-re is vezetett a magyar válogatott.

A vége kétgólos, nagyon fontos siker.

"Örömteli, hogy két vereség után a következő három meccsünket meg tudtuk nyerni. A mai mérkőzés különösen fontos volt, mivel a legutóbbi három összecsapásunkon kikaptunk a spanyoloktól, ezért a bő egy hét múlva rajtoló budapesti Európa-bajnokság előtt mentálisan is kellett a lányoknak ez a győzelem" - nyilatkozta az orosz honlapnak Merész András.

Eredmény - Kirishi Kupa, 5. játéknap:
Spanyolország-Magyarország 8-10 (3-1, 2-5, 2-3, 1-1)
Gólszerzők: Garcia 2, Ortiz, Pareja, Miranda, Pena, Blas, Lopez 1-1, illetve Kisteleki D., Kisteleki H., Csabai 2-2, Antal, Szücs, Keszthelyi, Tóth I. 1-1
Hollandia-Egyesült Államok 5-6
Oroszország-Olaszország 15-11
A torna végeredménye: 1. Egyesült Államok 13 pont, 2. Magyarország 9 pont, 3. Oroszország 7 pont, 4. Olaszország 6 pont, 5. Spanyolország 5 pont, 6. Hollandia 3 pont