Kirishi Kupa: négygólos vereség az olaszoktól

2014. 07. 03.

Második mérkőzését is elveszítette a magyar válogatott az oroszországi felkészülési tornán.

A második negyed döntött, azt 7-3-ra veszítette el Merész András csapata, amelyben az amerikaiak elleni meccsel ellentétben most nem Gangl Edina, hanem Bolonyai Flóra volt a kapus.

Bujka Barbara és Kisteleki Hanna góljával 2-0-ra ment el a magyar válogatott az első negyedben, és a kétgólos előny megmaradt az első kisszünetre is. A második negyedben tíz (!) gól esett, sajnos, ebből hetet az olaszok lőttek, akik így a nagyszünetre kétgólos előnyre tettek szert.

Ezt megtoldották még kettővel a harmadik nyolcperc során, a negyedik negyed közepén, 3:46-tal a vége előtt ugyanakkor 12-11-re jött fel a magyar válogatott. Innen viszont már csak Olaszország talált be, ráadásul három alkalommal is, így a vége 15-11-es vereség.

Merész András kapitány összefoglalója:
"Kivételesen azt kell mondanom, hogy néhány játékos teljesítménye elmaradt a várttól, az olaszok teljesen megérdemelten nyertek. A második negyedben hét gólt kaptunk, aminek a magyarázatát még nem tudom, vissza kell néznem a felvételeket. Nem mondhatjuk azt, hogy a belemelegítéssel volt a gond, hiszen nem az első negyedben betliztünk, amire volt már példa az olaszok ellen. Koncentrációs problémáról lehet szó. A negyed negyedben aztán még feljöttünk 12-11-re, de ott el is lőttük minden puskaporunkat. Ha valamilyen pozitívumot ki kéne emelni, bár ez eléggé erőltetett lesz, az az, hogy 11 gólt lőttünk az olaszoknak, a spanyolok meg tegnap hármat. Nyilvánvaló, hogy 15 kapott góllal viszont nem lehet meccset nyerni, vízilabdában biztosan. Sportemberek vagyunk, győzni szeretnénk minden mérkőzésen, és bár most nem a legjobb a hangulat, eltökéltek vagyunk, hogy az Európa-bajnokságig a lehető legjobb formába kerüljünk".

Csütörtökön a hollandok következnek.

Eredmény - Kirishi Kupa, 2. játéknap:
Magyarország-Olaszország 11-15 (3-1, 3-7, 2-4, 3-3)
A gólszerzők: Kisteleki Hanna 4, Csabai 3, Antal 2, Czigány, Bujka 1-1, illetve Di Mario, Bianconi 3-3, Radicchi, Fassineti 2-2, Garibotti, Motta, Aiello, Emmolo, Cotti 1-1