Elmarad az Eger BL találkozója

Kiütéses egri győzelem a BL-ben

2013. 01. 16.

Az Eger férfi vízilabdacsapata a vártnál is nagyobb különbségű diadalt aratott a grúz bajnok felett a Bajnokok Ligája első fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

A találkozóra 1100 néző volt kíváncsi a Bitskey-uszodában.
Kovács Gábor büntetőjével 25 másodperc elteltével már vezetett a hevesi együttes, amely a remek napot kifogó Gór-Nagy Miklós mesterhármasával villámgyorsan négygólos előnyre tett szert. A csoportban sereghajtó grúz alakulat szépítése után (4-1) újabb egri találatok következtek. A második negyed közepén Bátori Bence löketével már 10-2 volt a hazaiak javára, a nagyszünetre pedig - a második játékrész hajrájában született Salamon Ferenc-góllal - 14-2-es állásnál vonulhattak el a csapatok.

A harmadik nyolc perc is a gólszaporulat bővítésének jegyében telt egri részről: noha előbb még 14-3-ra szépítettek a tbilisziek, Gerendás György legénysége egyre-másra vette be a vele messze nem azonos kategóriát képviselő vendégegyüttes kapuját. A háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter például - elsőrangú passzok mellett - pompás megúszásgóllal is jeleskedett, s az ő átadásából szerezte harmadik, majd negyedik találatát is a holland William Gerritse (20-4). Az utolsó negyedben 21-4-ről folytatódott az egri örömpóló, a játékrész közepén Salamon találatával vált húszgólossá (24-4) a különbség, a vége pedig 27-5-ös hazai győzelem lett.

Az Eger sikere révén 15 pontossá lépett elő, s tovább közelített az előtte egyformán 18 ponttal álló görög Vuliagmenihez és orosz Szpartak Volgográdhoz. Utóbbi megelőzésére, ily módon pedig a második hely kiharcolására még van esély: a hevesi gárda akkor kerülhet az oroszok elé, ha az egri összecsapást négy góllal nyeri meg február 6-án. A magyar továbbjutás viszont már jó ideje nem kérdés, mivel a hatosból - akárcsak a további három csoportból - a legjobb négy folytathatja majd a BL 16-os mezőnyében.

Mestermérleg
Gerendás György:
Korábban a BL-selejtezőkön születtek ilyen eredmények. Ha a görögök elleni meccsen szereztünk volna 3 találattal többet, az értékesebb lett volna mint a mostani 22 gólos különbség.
Vladimir Iselidze:
Csapatunk a fiatalabb generációt képviseli. Grúzia egyenlőre tanulja a pólót. Nagyon jó csapat otthonában kaptunk ki.

BL, A csoport, az 1. fordulóból pótolt meccs:
ZF-Eger – Ligamus Tbiliszi (grúz) 27-5 (9-2, 5-0, 7-2, 6-1), Eger, Bitskey-uszoda 1100 néző. V.: Irfan Sadekov (orosz), Krisztosz Kurtidisz (görög)
ZF-EGER: Bisztritsányi – Kovács G. 2, Biros 4, Seman 1, Gerritse 4, Gór-Nagy 4, Chilkó 1. Cs.: Salamon 3, Varga Zs. 3, Lőrincz 3, Bátori 1, Mezei, Bundschuh 1
TBILISZI: Kapanadze – Gegelasvili 1, Lajtadze 1, Burua 1, Kvedelani 1, Rusisvili, Baghaturja. Cs.: Csumburidze (kapus) Csikvinadze, Kenkadze 1, Kazakisvili, Urusadze, Kapanadze
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 4/1. Ötméreresből: 1/1, ill. 0/0.

Az A csoport állása 7 forduló után:
1. Vuliagmeni 18 pont (92-39), 2. Szpartak Volgográd 18 (81-44), 3. Eger 15, 4. Schuurman (holland) 6, 5. Hannover (német) 4, 6. Tbiliszi 1