Kiütéses Vasas-siker a Honvéd otthonában

2012. 12. 16.

A férfi vízilabda ob I 11. fordulójának szombati rangadóján a Vasas a háromgólos Steinmetz Ádám vezérletével 8–3-ra kiütötte a Honvédot.

A 7 sikerrel és 2 döntetlennel álló Vasas látogatott a 6 győzelmet és 3 vereséget összegyűjtő Honvéd otthonába.

A találkozón a vendégek kezdtek jobban, az első három perc góltalansága után Steinmetz volt eredményes akcióból, majd két minutummal később Fazekas Tibor is így tett.

A második negyedben Steinmetz, majd Drasko Brguljan előnyből növelte a Vasas előnyét fölényesre (0–4), de Fülöp Bence révén előbb büntetőből, majd akcióból is betalált a házigazda, így látótávolságon belülre ért (2–4).

A félidő előtti végszó ismét Steinmetzé és a Vasasé volt, a hét másodperccel a nagyszünet előtt centerjátékból szerzett újabb góllal pedig 5–2-es vendégfórt mutatott a szünetben az eredményjelző.

Fülöp második gólja után aligha gondolták a hazai szurkolók, hogy a következő Honvéd-találatig egészen az utolsó előtti másodpercig kell majd várni, a Vasas pedig eközben újabb három góllal végleg eldönti a mérkőzést (3–8).

Végül mégis így lett, így Tóth Bendegúz találata már csak szépségtapasznak volt elég.

A további szombati mérkőzéseken a Pécs a négygólos Bóbis Máté vezérletével hazai pályán 12–9-re legyőzte a Ferencvárost, az OSC pedig hazai pályán 14–13-ra legyőzte a Szentest. A mérkőzés legjobbjának a hét gólig jutó Dávid Zoltán bizonyult.

FÉRFI VÍZILABDA OB I

PVSK–FÜSZÉRT–FTC 12–9 (2–2, 2–4, 4–1, 4–2), Pécs, 200 néző. V: Molnár P., Marnitz
PÉCS: Barát – Dragics 1, Ágner, Monostori A. 2, Krizsán 1, KISTAMÁS 3, BÓBIS M. 4. Cs: Lukács G., SCHOFIELD 1, De Blasio, Bertha P
FTC: PIJOTLOVICS – Vógel, Karteszi, FRANCICS 4, MACDONELL 3, Illés S. 1, Paján 1. Cs: Deutsch, Mocsári M., Major M., Kosik
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 11/6 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
Petik Attila: – Boldog vagyok, hogy győzni tudtunk, a srácoknak a helyén volt a szívük.

GROUPAMA HONVÉD–TEVA–VASAS 3–8 (0–2, 2–3, 0–2, 1–1), Kőér utca, 300 néző. V: Marjay Zs., Petik A.
HONVÉD: Gergely – Dr. Hangody L., Jamsik D., STEINMETZ B., Kovács P., Mátyás, Kiss G. Cs: Tóth B. 1, FÜLÖP B. 2, Dr. Hangody Gy., Jakab, Polovic
VASAS: NAGY V. – TAKÁCS B., DRASKO BRGULJAN 2, Oeler, STEINMETZ Á. 3, Vámos 1, Csapó M. 1. Cs: FAZEKAS 1, Angyal, Hőna, Hárai
Gól – emberelőnyből: 6/–, ill. 8/2 Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –/–
Sárga lap: Vad Lajos (11. p.)
Vad Lajos: – Megérdemelten nyert a Vasas, úgy vettem észre, hogy két ember nem a vízilabda érdekeit nézte.
Földi László: – Nagyon fegyelmezett védekezésünknek köszönhetjük a győzelmünket. Mindenkinek kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok.

OSC–SZENTES 14–13 (3–2, 3–1, 3–4, 5–6), Hajós uszoda, 100 néző. V: Csanádi, Kun Gy.
OSC: Ács – Szőke, SIMON A. 2, DÁVID 7, Szentesi, BENCZÚR 2, KORÉNYI B. 2. Cs: Zentai, Szécsi D., Császár, Tiba 1, Pecz, Cserdi
SZENTES: Horváth T. – TÓTH Z. 2, Németh D. 1., TÓTH P. 3, REGŐS 3, Nagy M. 1, Bálint G. Cs: Horváth A. (kapus), Józsa 1, Szabó Z. 1, Szabó L., Hegedüs B., Pellei, Werner 1
Gól – emberelőnyből: 16/10, ill. 7/2 Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Szabó L. (13. p.), Hegedüs B. (24. p.), Simon A. (29. p.), Nagy M. (30. p.), Bálint G. (31. p.), Tiba (31. p.)
Becsey Péter: – Háromszor nyertük meg a mérkőzést, de a Szentes mindig vissza tudott kapaszkodni. Örülök, hogy végül miénk lett a győzelem.
Lukács Dénes: – Azok a szavak, amelyek a mérkőzés kapcsán eszembe jutnak, nem tűrnek nyomdafestéket. Legyen elég a kiállítási arány…

AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA: 1. ZF-Eger 28/11 mérkőzés, 2. A-HID Szeged VE 28/10, 3. TEVA-Vasas 26/10, 4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 24/11, 5. Debrecen 21/10, 6. BVSC-Zugló 18/11, 7. Groupama Honvéd 18/10, 8. PVSK-Füszért 9/9, 9. Szentesi VK 9/10, 10. Junior Válogatott 7/7, 11. Orvosegyetem Sport Club 7/10, 12. FTC Waterpolo 3/7, 13. EKF-EgerFood-Imola 0/8, 14. Kaposvári VK 0/10