Kiütöttük a spanyolokat is az U20-as hokivébén

2012. 12. 12.

Második győzelmét is megszerezte a brassói U20-as világbajnokságon a magyar jégkorong-válogatott, ezúttal Magyarország-Spanyolország 6:2.

A meccs előtt a spanyol csapat énekétől zengett a csarnok, de a magyar fiúk is nagyon elszántan korcsolyáztak ki a jégre, úgyhogy mentálisan egyik félnél sem volt gond. Szokásosan családi hangulatban kezdődött a meccs, a családtagokon és a szervezőkön kívül nem volt senki kiváncsi az összecsapásra. Hogy ennek a belépőjegy megléte az oka (egy meccs 5 lei, kb 300 forint, a bérlet pedig 15 lei, azaz 900 forint), vagy valami más, azt nem lehet tudni.

Azt viszont igen, hogy már a meccs ötödik percében a magyarok voltak előnyben, egy emberelőnyt használt ki nagyon szépen Tóth Gergő. Folyamatosan a fehér mezes válogatottunknál volt a korong, támadtak is a fiúk, ám a helyzetek sorra kimaradtak. A nagyon lelkesen küzdő spanyolok ezt meg is bosszulták, a 18. percben Carlos Quevedo talált be Ágoston Olivér kapujába. Az első játékrész utolsó perceiben még előnybe került a válogatottunk, és egészen addig veszélyeztette is az ellenfél kapuját, míg egy magyar játékost is kiállítottak.

A második harmadot így hátrányban kezdtük, majd épp, hogy kivédekeztük, máris jött újabb két perc. Ezt is sikerült átvészelni kapott gól nélkül, kiegészült a magyar csapat, és a rend is helyreállt a gépezetben. Újra elkezdték a fiúk ostromolni a spanyol kaput, Tóth Gergőnek pedig másodszorra is sikerült bevarrnia a korongot, ezzel ismét a nemzeti gárdánk vezetett. Ezután kicsit zavarossá vált a játék, előnyben is kellett némi idő, mire sikerült felállni. Akkor viszont vágtak is egy gólt a fiúk, Nagy Krisztián volt eredményes, módosítva ezzel 3:1-re az eredményt. Az IIHF megelőlegezte nekünk a 4. gólt is, honlapjukon ugyanis percekig tévesen 4:1 volt kint. Nem hibáztak nagyot, Tóth Gergő ugyanis még a harmad vége előtt nemsokkal megszerezte harmadik gólját is, úgyhogy módosíthatták vissza négyre a magyar találatok számát.

Az utolsó húsz perc első felében egymást követték az előnyök és hátrányok mindkét csapatnál, de egyik fél sem jutott eredményre. Több lett a testjáték, egyre parázsabbá vált a hangulat. A játékban sokszor nem lehetett rendszert felfedezni, kissé fejetlenné vált a meccs. Az 57. percben hátrányba kerültek a magyarok, de így is ők jöttek ki belőle jobban, Nagy Krisztián szerzett korongot, majd vágta fel a bal felsőbe. Még mindig négy játékossal játszott Tim Kehler csapata, ám megint magyar gólnak örülhettünk: Kocsis lőtte rá a kapura, az ugyan még kijött a kapusról, ám a kipattanót még egyszer rálőtte, az pedig már bement. Az utolsó percben Patricio Fuentes még szépített, a vége tehát Spanyolország - Magyarország 6:2.

A magyarok szövetségi kapitánya a második és harmadik harmadra igen büszke, és örül, hogy Tóth átlendült a holtponton

A 6:2-es magyar sikerrel véget érő U20-as világbajnoki találkozót követően Tim Kehler érthetően boldogan nyilatkozott, míg spanyol kollégája csak csapata első harmadbeli játékával volt elégedett.

Tim Kehler (szövetségi kapitány, Magyarország):
- Támadójátékban eddig határozottan most voltunk a legjobbak. Az első harmadban kiharcoltunk jópár helyzetet, de akkor még nem igazán sikerült ezeket kihasználni. A spanyolok nagyon hajtottak, sikerült meccsben maradniuk, és egyenlíteni is tudtak. A második és harmadik játékrész viszont az eddigi két legjobbunk volt. Tóth Gergőnek eddig nem annyira jött össze ez a vébé, nagyon örülök, hogy sikerült végre átlendülnie a holtponton. Nagy is jól ment, két gólt is ütött. Akik viszont szerintem ma is meghatározóak voltak, és hozzásegítették a csapatot, a fiatalok voltak: Szabó és Erdély ma is jól teljesített.

Carlos Gordovil (szövetségi kapitány, Spanyolország):
- Jól játszottunk az első harmadban, a másodikban megsérült a csapatkapitányunk, nem is tudott visszamenni. Ez megtörte a csapatot, a kapitánnyal együtt ők is kiszálltak. Nincs igazán összeszokva együttesem, szerintem a mainál többet tudtak, de erős csapat a magyar, most ennyire futotta ellenük.